Skvelý obrat nášho HC ´05 v Liptovskom Mikuláši, pod Urpín putujú tri body + HLASY

0 /

Banskobystrickí hokejisti sa v závere tohto týždňa predstavili na ľade Liptovského Mikuláša, proti ktorému zviedli súboj v rámci 19. kola Tipos extraligy. Vo vyrovnanom stretnutí vďaka skvelej tretej tretine dokázal náš tím duel strhnúť na svoju stranu a z Liptova tak vezie pod Urpín plný počet bodov. Bystrickí ´barani´ zosunuli na predposlednú priečku práve nedeľného súpera a sami z nej vyhupli na deviate miesto v tabuľke. V piatok privítajú lídra súťaže z Nových Zámkov.

V nedeľňajšom zápase v L. Mikuláši sa spočiatku toho príliš na ľade nedialo a bolo badať, že ani jeden z celkov sa nechce dopustiť zaváhania, ktorým by posadil súpera na koňa. Ako prví sa však do streleckej listiny zapísali Bystričania, a to vďaka strele Dominika Jendeka po peknej kombinácii štvrtej formácie.  V 10. minúte náš tím teda išiel do vedenia – 0:1. Na tento gól stihol odpovedať v úvodnom dejstve domáci Kriška, ktorý v presilovej hre nechytateľnou strelou prekonal Rahma a vyrovnal na 1:1.

V druhej tretine sa ujali prvýkrát v zápase vedenia hráči Liptovského Mikuláša, keď sa v ďalšej presilovej hre presadil z tesnej blízkosti Karsums2:1. O vyrovnanie na 2:2 sa postaral v 32. minúte Michal Kabáč, ktorý sa dostal k puku po kombinácii Bíreša s Gaborom a potrestal zaváhanie súperovej defenzívy. Ešte pred odchodom do šatní však poslal domáci tím do vedenia fínsky obranca Ventelä, ktorý strelou z ľavého kruhu prekonal Rahma a bolo 3:2.

Do tretej tretiny ´barani´ vybehli na súpera s maximálnym úsilím a odmenou im boli tri góly v rozmedzí 51. až 55. minúty. Na 3:3 vyrovnal Branden Troock po asistencii produktívneho Tamášiho. O vedúci gól na 3:4 sa postaral staronový kapitán HC ´05 Ivan Ďatelinka, keď ťažil z aktivity celého tímu. O pár sekúnd na jeho zásah nadviazal aj Alex Výhonský po kombinácii so spoluhráčmi Jendekom a Bírešom – 3:5. Dvojgólový náskok dokázal ešte v závere skresať na 4:5 domáci Kriška z drvivého tlaku, no napokon bystrické hokejisti ubránili tesné víťazstvo a z liptovskej TITAN Arény si odviezli cenné tri body.

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HC ´05 Banská Bystrica 4:5 (1:1, 2:1, 1:3)

Góly: 18. Kriška (Djakov, Handlovský), 24. Karsums (Kuru, Uhrík), 36. Ventelä (Kriška, Michalík), 59. Kriška (Ventelä, Karsums) – 10. Jendek (Holenda, Výhonský), 32. Kabáč (Gabor, Bíreš), 51. Troock (Tamáši, Luža), 54. Ďatelinka (Tamáši, Gašpar), 55. Výhonský (Bíreš, Jendek). Rozhodovali: Kalina, Baluška – Vyšný, Hajnik, vylúčení na dve min.: 1:3, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, diváci: 900.

Liptovský Mikuláš: Valent – M. Hudec, Ventelä, Pavúk, Mezovský, Djakov, Bakala – Uhrík, Kuru, Karsums – Walega, Saari, Handlovský – Michalík, Šmida, Kriška – Drábek, Vahatalo, Kalousek

Banská Bystrica: Rahm – Björkung, Bačík, Holenda, Luža, Pavlin, Ďatelinka, Frídel – Troock, Kontos, Watling – R. Gašpar, Tamáši, Urbánek – G. Gabor, Bíreš, Kabáč – Výhonský, J. Sukeľ, D. Jendek

Tomáš Surový, asistent trénera Banskej Bystrice: „Sme veľmi radi, že sme dosiahli dôležité víťazstvo vonku. Hrali sme hokej, ktorý sme chceli hrať vonku a pevnou vôľou a vierou vo víťazstvo sme zápas v tretej tretine otočili. Prechádzame nejakými zmenami a musíme tomu veriť a chalani tomu veriť začínajú a sme veľmi radi ako celý klub, že aj keď nejdeme ľahkým obdobím, tak tie zmeny prichádzajú a v takýchto situáciách jednoducho každý musíme ísť von z komfortnej zóny a makať na plné pecky, aby sme sa vrátili tam, kam chceme. V tretej tretine sme to chceli oživiť, nájsť nejaký spôsob, šance sme si aj vytvárali, ale nepremieňali ich, čiže niečo také, aby to kliklo a aby sa tam niečo zmenilo. Veľmi sme radi, že nám to takto vyšlo. Keď sa vyhrá, sme spokojní, ale musíme odstraňovať chyby, ktoré sa stali. Dúfam, že sa nám už nikto nezraní a neochorie.“

Michal Kabáč, strelec druhého gólu Banskej Bystrice: „Povedali sme si, že po zápase s Trenčínom musíme zabrať a myslím si, že sa nám to podarilo, že sme boli lepší celý zápas. Všetci si uvedomujeme, že bolo na čase a vieme, že tento tím má silu a má hráčov. Dúfam, že to bude pokračovať tak, ako dnes. Tabuľkové postavenie a šesťbodový zápas sme vnímali, ale pre nás je teraz dobrý každý bod a do zápasov sa snažíme ísť s tým, že musíme niečo uchmatnúť. Bol som rád, že som odčinil tie vylúčenia, nejako sa to lepí na mňa túto sezónu. Chvalabohu sa to otočilo a vyhrali sme. Myslím si, že náš herný zámer máme už dlhšie, len žiaľ nie vždy ho plníme. Keď ho plníme, tak to má svoje ovocie a dostávali sme tým súpera pod tlak. Keď si všetci uvedomíme, že takto to máme robiť, tak to potom bude aj tak vyzerať a budeme vyhrávať zápasy. Po dvoch tretinách sme verili, že otočíme stav, boli sme si vedomí, že sme dnes lepší tím ako oni a bola by veľká škoda, ak by sme to nevyužili.“

Hokejisti Banskej Bystrice najbližšie nastúpia na zápas doma pod Urpínom v piatok 25. Novembra, kedy o 18.30 hodine privítajú lídra súťaže z Nových Zámkov.

Autor: (job + web HC´05), Foto: web HC ´05