FOTO: Zaťažkávacia skúška bystrickej Fanzóny – naši hokejisti nadchli fanúšikov

ŠPORT
0 /

V piatok 10. mája popoludní sa na Námestí Slobody otvorila hokejová Kaufland Fanzóna. Hneď večer  zažila prvú zaťažkávaciu skúšku pri prvom vystúpení našich hokejistov na MS v Košiciach v skvelom víťaznom súboji so silnými Američanmi.

Na pódiu s veľkoplošnou obrazovkou o štvrtej oficiálne otvorili hokejovú fanzónu predseda BBSK Ján Lunter s prvým viceprimátorom mesta Jakubom Gajdošíkom. Asistovali im pri tom s majstrovskými pohármi hráči HC ’05 iClinic Banská Bystrica Ivan Ďatelinka s Matejom Češíkom a zástupcovia hokejového tímu UMB Banská Bystrica – víťazi Európskej univerzitnej hokejovej ligy.

Nechýbalo ani vystúpenie Univerzitného folklórneho súboru Mladosť či ďalších účinkujúcich. Potom už začali naplno 83. Majstrovstvá sveta IIHF v ľadovom hokeji v Bratislave a Košiciach. Hokejoví fanúšikovia môžu na veľkoplošnej obrazovke sledovať zápasy, ktoré vysiela RTVS.

K dispozícii majú vďaka Kauflandu a sponzorom kvalitné občerstvenie a vďaka dobrému hokeju tu vládne vynikajúca atmosféra. Najmä keď nastúpia slovenskí hokejisti s dvomi Bystričanmi v zostave – Tomášom ZigomMáriom Lunterom.

To sa potvrdilo pri sledovaní prvého večerného vystúpenia  našich chlapcov proti favorizovaným Američanom. Heroický slovenských hokejistov a výhra 4:1 doslova dvíhali bystrických fanúšikov zo sedadiel, čo vytváralo úžasnú atmosféru. Pri góloch sa tešili malí i veľkí.

Fanúšikov počas celého trvania šampionátu vo fanzóne okrem hokeja čakajú rôzne súťaže či kultúrne vystúpenia. Okrem zápasov sa môžu tešiť aj na bohatý sprievodný program, klzisko so syntetickým ľadom a množstvo gastroprevádzok. Jednoducho o zábavu je postarané a ak sa našim bude aj naďalej dariť tak ako v zápase s USA, tak to bude super.

 

V sobotu večer čakajú našich silní Fíni, ktorý v prvom zápase porazili Kanadu 3:1. Fanzóna bude otvorená až do finále MS 26. mája 2019.

Autor: (tom), Foto: Mirka Chabadová a FB