0 /

Po niekoľkodňovej pauze sa banskobystrickí hokejisti vrátili do kolotoča prípravných duelov a v stredu zamierili do Žiliny. Tam si na nich brúsili zuby tamojší Vlci, proti ktorým si už sily zmerali na domácom ľade a zvíťazili. Odplata sa napokon nekonala. Barani pod Dubňom dokázali vyhrať.

Žilinčania mali v nohách utorkové stretnutie proti Trenčínu, takže síl nemali na rozdávanie. V príprave na prvoligovú sezónu Vlci už uchmatli niekoľko cenných skalpov extraligových súperov. Bystričania sa tak museli mať na pozore. O úvodný presný zásah sa postaral už v 8. minúte Turnbull a ´barani´ viedli, prvá tretina skončila 0:1.

Domácim sa po prestávke hneď v 23. minúte podarilo vyrovnať zásluhou Marca Halamu a začínalo sa prakticky odznovu – 1:1. Napokon už diváci v prostrednej časti hry viac gólov nevideli, navyše druhú tretinu predčasne ukončili z dôvodu zlej viditeľnosti na ľadovej ploche a jej zvyšok sa dohral spoločne so záverečným dejstvom.

V ňom už úradovali Banskobystričania, keď sa postupne presadili najprv v 44. minúte Wilkins 1:2 a následne v priebehu dvoch minút udreli ´barani´ hneď dvakrát počas presilovky. Na 1:3 zvyšoval Žitný a na rozdiel troch gólov upravoval krátko na to Sojka. Konečným rezultátom bol tak presvedčivý výsledok 1:4. Práve v záverečnom dejstve sa prejavil úbytok síl na strane domáceho tímu. Na konci stretnutia sa priostrilo, vo fotogalérii nájdete niekoľko záberov zo šarvátok.

Vlci Žilina – HC ’05 Banská Bystrica 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)

Góly: 23. M. Halama (S. Rehák, Rajnoha) – 8. Turnbull, 44. Wilkins (Šuchaň), 46. Žitný (Ďatelinka, Bačik), 47. Sojka (Bačik, R. Gašpar). Diváci: 723.

Vlci Žilina: Košarišťan – Ulrych, J. Pišoja, Jakubík, Pacalaj, J. Pobežal, Jansons, Bakala, Rajnoha – Synák, Juščák, Belluš – Bezúch, Galamboš, R. Varga – Beták, Mráz, Melcher – Lopušan, M. Halama, S. Rehák – J. Nahálka, Paukovček.

HC ’05 Banská Bystrica: Belányi – Bačik, Luža, Ďatelinka, Wilde, Holenda, Hora, Žabka – Petriska, Stránský, Žitný – Šuchaň, Wilkins, Turnbull – R. Faith, Vela, R. Gašpar – Štrauch, Sojka, Macek.

Tréner Žiliny Ernest Bokroš: „Aj keď sme tentokrát nedosiahli víťazstvo na domácom ľade, s výkonom hráčov sme spokojní, pretože dve tretiny sa držali veľmi dobre. Prvá tretina bola slabšia, ale druhá bola z našej strany vynikajúca. Žiaľ za stavu 1:1 sme inkasovali taký nešťastný gól, ktorý naštrbil našu koncentráciu. Potom sme boli vylúčení a súper navýšil skóre v presilovke 5 na 3. Celkovo ako dvojzápas, a navyše s Bystricou, ktorá hrala veľmi dobre, to bolo náročné hlavne po fyzickej stránke, no myslím si, že sme odohrali veľmi dobré stretnutie, takže z našej strany spokojnosť.“

Útočník Žiliny Martin Belluš: „Dlho to bolo vyrovnané. Bystrica hrala veľmi dobre, točili nás v pásme, mali sme problém s vychádzaním z našej zóny. Dlho bolo 1:1, neskôr padol sporný bystrický gól, hneď na to sme inkasovali dve dorážky z presilovky, vtedy sme mali v podstate po zápase.“

Pozn: Banskobystrický klub vyjadrenia po zápase na svojich oficiálnych komunikačných kanáloch neponúkol.

Autor: (bl + weby klubov), Foto: fb Vlci Žilina