Bystričania vyhrali aj v Trenčíne a v tabuľke sú už na treťom mieste + HLASY

1 /

Banskobystrickí hokejisti v štvrtom kole Tipos extraligy vyhrali na ľade Trenčína a vyhupli sa na tretie miesto v tabuľke. Majú rovnako bodov ako vedúci Slovan, či druhý Poprad, no deväť bodov z možných 12 získali aj štvrté Michalovce. Pod hradom Matúša Čáka dal dva góly Alex Tamáši a tretí pridala naša nová posila Nikita Ščerbak.

Bystričania vstúpili do zápasu aktívnejšie a už po 90 sekundách sa po zadovke Fossiera dostal do šance Berger, no ani na dvakrát neprekonal Valenta. Na druhej strane sa dostal Švec k odrazenému puku pred Gajanom, no skóre sa nemenilo. Našich ´baranov´ potom posadilo na koňa vylúčenie Stránskeho, ktoré ešte zostalo nepotrestané, no už z druhej presilovky sme sa dokázali presadiť. Hákovanie Minárika potrestal pri početnej výhode v 16. minúte strelou spomedzi kruhov Alex Tamáši, keď naši hokejisti spod Urpína vyšachovali obranu súpera – 0:1.

Aj v druhej časti zápasu bola výraznejšia aktivita na hokejkách Banskobystričanov, dorážka Kabáča po strele Tamášiho na konci 24. minúty však náš náskok nezveľadila. Trenčania sa k ohrozeniu bránky Gajana dostávali sporadicky a k vyrovnaniu im nepomohla ani presilovka pri vylúčení Creviera-Morina. Naopak, druhýkrát sa zapísal do streleckej listiny Alex Tamáši, ktorý sa najlepšie zorientoval v neprehľadnej situácii pred svätyňou Dukly v 32. minúte a zvýšil na 0:2. V závere tretiny sa Trenčania snažili o kontaktný zásah, Gajan však držal čisté konto.

Domáci na začiatku tretej tretiny zvýšili aktivitu, v ktorej ich pribrzdil faul Šveca, no presilovku ´barani´ nevyužili. Trenčania sa dočkali gólu v 48. minúte, keď Tybor pokusom pop hornú žŕdku rýchlo využil početnú výhodu pri treste Fossiera – 1:2. Vyrovnania sa však hokejisti spod hradu Matúša Čáka nedočkali, po chybe v obrane spečatila náš triumf nová akvizícia Nikita Ščerbak gólom na 1:3, keď si tento ruský hokejista v drese Banskej Bystrice hneď v prvom zápase za náš tím v prečíslení vymenil parádne puk s Ihnačákom a z medzikružia skóroval. Trenčín už nedokázal zdramatizovať duel ani pri hre bez brankára.

Fakty o zápase:

HK Dukla Trenčín – HC 05 Banská Bystrica 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Góly: 48. Tybor (Mikyska, Starosta) – 16. Tamáši (Šoltés, Berger), 32. Tamáši (Ďatelinka, Kabáč), 53. Ščerbak (Ihnačák). Rozhodovali: D. Konc st., Kalina – Bogdaň, Valo, vylúčenia na dve min.: 4:3, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 1321 divákov.

Trenčín: Valent – Crinon, Kudla, Lemcke, Starosta, Meszároš, Nemčík, Martiška – Tybor, Mikyska, Honzek – Rehuš, Paukovček, Valach – Beták, Švec, Minárik – Krajčovič, Stránský, Krajč

Banská Bystrica: Gajan – Breton, J. Brejčák, Cardwell, Ďatelinka, Crevier-Morin, Bdžoch, Jendroľ – Bubela, Ihnačák, Ščerbak – Fossier, Berger, Šoltés – Vašaš, Gabor, Mistele – Výhonský, Tamáši, Kabáč

Nikita Ščerbak, strelec nášho tretieho gólu, posila Banskej Bystrice: „Myslím si, že sme hrali dobre ako tím celých 60 minút naplno. Všetci hrali dobre, náš brankár chytal skvele, podržal nás. Je to parádne výhra. Teší ma. že sme získali tri body. Ja som sa na ľade cítil fajn, i keď trochu bolo náročné dostať sa do tempa, keďže som dlhšie nehral. Na Slovensku sa hrá iný hokej na rozdiel od Ameriky. Ale spoluhráči mi veľmi pomohli, bolo to dobré. Rozprával som sa najmä so spoluhráčmi z lajny a takisto všetci na striedačke mi pomáhali, aby to bolo pre mňa čo najjednoduchšie. Úprimne, neviem čo mám očakávať od tohto nového pôsobiska. Chcem ísť deň za dňom a snažím sa dostať do čo najlepšej formy.“

Ján Pardavý, tréner Trenčína: „Nenastúpili sme do zápasu dobre. Nemali sme dobrý pohyb. Doma chceme už od úvodu vytvoriť na súpera tlak, ale to sa nestalo. Inkasovali sme prvý gól. V momentoch, keď už sme sa v zápase nadychovali a vytvárali si nejaké šance, držali sme puk a boli v ofenzíve, tak prišiel trest po našej chybe. V tretej tretine po znížení na 1:2, keď už sme začali mať konečne tlak, znova prišla naša chyba a trest v podobe tretieho gólu. Snahu chalanom nemožno uprieť, ale súper nám veľa striel zblokoval. Žiaľ naše šance sme nevyužili. Nemali sme patričný pokoj na hokejkách. Musíme robiť lepšie rozhodnutia.“

Autor: (job), Foto: Zdroj: TASR