Barani dali dole dobre hrajúci maďarský Miškovec + HLASY

0 /

Naše banskobystrické HC ´05 si v piatok večer zmeralo sily v zápase 15. kola Tipos extraligy s maďarským účastníkom našej najvyššej súťaže s Miškovcom. Aj napriek tomu, že náš tím stávkové kancelárie výrazne podceňovali, potvrdili sme vzrastajúcu formu a jednoznačne ´barani´ duel ovládli. Blysol sa aj brankár HC ´05 Ádam Vay, ktorý bol kedysi hviezdou súpera spoza slovenských hraníc.

Úvodné minúty priniesli intenzívny hokej plný súbojov a osobných stretov pri mantineloch. V prvej tretine gól nepadol, no obe mužstvá si vypracovali niekoľko nádejných streleckých príležitostí. V drese nášho tímu neuspeli v páde Faško-Rudáš, Vybíral v kľučke sám pred gólmanom, či Winquist spred bránkoviska. Na domácej strane zahodili svoje šance zblízka Ritó, nepresný vo vyloženej šanci Rokaly a potom aj Vas z bezprostrednej blízkosti.

V úvode druhej časti putovali na trestnú lavicu v rýchlom slede hráči Bystrice Sojka i Drew. Domáci dvojnásobnú početnú výhodu nielenže nevyužili, ale dokonca sami inkasovali, keď Dominik Sojka po návrate z trestnej unikol vo vlastnom oslabení po perfektnej prihrávke Lampera a v nájazde prekonal Kissa – 0:1. V polovici stretnutia zvýšil na 0:2 pohotový Patrik Lamper, ktorý v presilovke dorazil puk do siete po strele Bretona. DVTK chcel odpovedať únikom Vasa, ktorý neuspel v koncovke, rovnako ako Galanisz, ktorý trafil hornú žŕdku. Po chybe Drewa neskóroval ani Lövei. Puk mu vypichol pozorný Vay, ktorý tak stále vyhrával súboj dvoch maďarských brankárov.

DVTK neprestával veriť v obrat a v treťom dejstve vytrvalo búšil do banskobystrickej obrany. V 48. minúte pokazil Vayovi čisté konto Jordan, ktorý po strele Vasa dorazil puk za čiaru – 1:2. Náš Vay bol v pohotovosti aj po ďalšom zakončení Jordana a dorážke Osterberga. Z vyrovnania napokon nič nebolo. V 55. minúte v rozpätí 40 sekúnd naši ´barani´  dvakrát gólovo udreli zásluhou legionára Alexa Bretona – vyťažil z chyby súpera parádnou strelou do vinkľa – 1:3 a následne aj Huntera Drewa v presilovke zblízka po Bretonovej prihrávke – 1:4 a definitívne rozhodli o svojom zaslúženom víťazstve. Štvrtý gól Bystrice však ešte musel odobriť videorozhodca. Banskobystričania tak mohli po záverečnej siréne sláviť štvrtý triumf v tejto sezóne.

DVTK Jegesmedvék Miškovec – HC’05 Banská Bystrica 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)

Góly: 48. Jordan (Vas, Wehrs) – 25. Sojka (Lamper), 30. Lamper (Breton, Drew), 55. Breton (Winquist), 55. Drew (Breton, Winquist). Rozhodovali: Kalina, Štefik – Jurčiak, Bogdaň. Vylúčení na dve min.: 6:6. Presilovky: 1:2. Oslabenia: 0:1.

DVTK: B. Kiss – Szirányi, Wehrs, D. Kiss, Wolff, Vojtkó, Láda, Rauhauser – Z. Jordan, Vas, Rokaly – Magosi, Galanisz, T. Reszegh – Lövei, Osterberg, Csányi – Révész, Miskolczi, Ritó

HC’05: Vay – A. Žiak, Ďatelinka, Drew, Breton, Biro, Petrinec, Lopejský – Vašaš, Tamáši, M. Sloboda – Lamper, Winquist, Faško-Rudáš – Sojka, Šimun, Výhonský – L. Lunter, O. Giertl, Vybíral – K. Gabor

Norbert Javorčík, tréner Banskej Bystrice: „V prvej tretine sme sa zoznamovali s veľkosťou plochy, cítenie tohto priestoru nám robilo problémy. V týchto fázach nás podržal brankár Vay. Od druhej tretiny sme prevzali kontrolu nad zápasom, ale nie zase v tom smere, že by sme súpera k ničomu nepustili, to isto nie, no boli sme v dobrých priestoroch v defenzíve a v ofenzíve sme si dokázali vytvárať dostatok šancí. V tretej tretine sme náskok z druhej časti udržali. Veľmi slušne dnes zahrali formácie na oslabenia, i keď inkasovali jeden gól. Samozrejme boli sme efektívni i v presilovkách. Som rád, že sa aj mladí hráči podieľajú na výsledkoch. Brankár Vay toto prostredie poznal dobre, možno mu to pomohlo, ale verili sme mu, i napriek tomu, že v predchádzajúcich zápasoch mu napadali nešťastné góly. Je to kvalitný brankár, myslím si, že nás dotiahne aj k ďalším víťazstvám.“

Dominik Sojka, autor nášho vedúceho gólu: „Je to dôležité víťazstvo. Bolo by skvelé, kebyže sa dostaneme na nejakú víťaznú šnúru po tej prehre s Popradom. Čo sa týka môjho gólu, predchádzal tomu môj faul, takže som rád, že som sa za toto previnenie mohol odvďačiť spoluhráčom v oslabení tým mojím streleným prvým gólom v sezóne. Bola však pri tom aj patričná dávka šťastia. Dúfam, že mi to tam bude viac sypať než doposiaľ.“

Dave Allison, tréner Miškovca: „Momentálne to nie sme my. Jednoducho sme prehrali priveľa súbojov. Najlepší výkon v tomto zápase podal náš brankár. Bol skvelý, ale okrem neho… – kým nezmeníme určité veci, tak sa nevrátime k pôvodným víťazstvám a budeme mať veľa ťažkostí. Nemáme však veľa času na nápravu chýb. V nedeľu nás čaká ďalší ťažký zápas. Napriek tomu verím, že sa môžeme ukázať v lepšom svetle.“

Autor: (job), Foto: fb DVTK Jegesmedvék