Barani s brankárom Lawsonom neuspeli v Poprade, hrali len na tri útoky + HLASY

2 /

Banskobystrickí hokejisti si v novom kalendárnom roku 2017 pripísali na svoje konto štvrtú prehru. Nedokázali totiž zopakovať víťazný piatkový výkon z Košíc a tentoraz na východe Slovenska prehrali, konkrétne v Poprade o tri góly. Hrali sme však v oklieštenej zostave iba na tri útoky.

Ako sme avizovali, v bránke ´baranov´ sa predstavila nová kanadská posila Nathan Lawson a prácu mala hneď v úvode po šanciach Paločka a Mlynaroviča, obaja zakončovali bekhendom. My sme mohli ísť do vedenia Bellušom, ktorý v siedmej minúte po prudkej strele poslal puk do hornej žŕdky. Presadili sme sa napokon v jedenástej minúte v presilovke. Po strele Maioneho od modrej sa k dorážke dostal na pravej strane Dávid Buc a bolo 0:1. Poprad však vyrovnal o štyri minúty neskôr. Ťažil z tlaku po skončení presilovky, Zagrapan od zadného mantinelu našiel nepokrytého Hvilu a ten sa pred bránkou z medzikružia nemýlil – 1:1. Potom sme po faule lakťom v podaní Belluša prišli o tohto hráča, dostal totiž trest do konca zápasu, ale päťminútové oslabenie Bystričania zvládli na jednotku.

V druhej tretine mali sprvu domáci navrch. Ťažili z našej chybnej rozohrávky, Murček si potiahol puk k stredu osi a prestrelil v 24. minúte Lawsona – 2:1. V polovici zápasu bolo už 3:1. Podtatrancom vyšla pekná kombinačná akcia. Po exportnej prihrávke Paločka z pravej strany sa presadil na ľavej pred odkrytou svätyňou kanonier Arne Kroták. Následne pribudlo na ľade nervozity, často sa vylučovalo. Znížiť mohol vo veľkej príležitosti Zigo, zblízka Šúreka nepokoril a Matoušek trafil v závere tohto dejstva iba žŕdku.

V tretej tretine boli Bystričania aktívnejším mužstvom. Najväčšiu možnosť mal Buc, ale na bránkovej čiare zasahoval nielen gólman spod Tatier, ale i jeho spoluhráč Ježek. Popradčania pohrozili Paločkom, ktorý zazvonil na konštrukcii našej svätyne. Lawson potom vychytal Štraucha v úniku a v samom závere sa porúčal na striedačku, pretože sme to skúšali v šestici počas presilovky. Napriek tomu, že domáci hrali iba v štvorici, podarilo sa im zasadiť ďalší úder. V čase 58:58 obranca Suchý vyhodil puk a ten sa napokon veľkým oblúkom stočil medzi opustené bystrické žrde – 4:1. ´Kamzíci´ tak vôbec po prvý raz v sezóne triumfovali na vlastnom ľade nad ´baranmi´.

Dobrá správa prišla po zápase bratislavského Slovana v KHL. Vedenie HC ´05 iClinic nesúhlasí so zotrvaním nášho útočníka Tomáša Surového v tíme ´belasých´. Ten sa tak v pondelok vracia späť pod Urpín.

HK Poprad – HC’05 iClinic B.Bystrica 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Góly: 15. Hvila (Zagrapan, Lichanec), 24. Murček (Bondra, Vorobjov), 30. Kroták (Paločko, Fabian) – 11. Buc (Hickmott, Maione). Rozhodovali: Lauff, Jura – Bogdaň, Riš. Vylúčení na 2 min: 5:7. Vyššie tresty: Belluš (B. Bystrica) 5+DKZ a 10 min. za faul lakťom a nešportové správanie. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Diváci: 1787.

Poprad: Šúrek – Guľajev, Fabian, Suchý, Dinda, Krempaský, Ježek, Postnikov – Lichanec, Zagrapan, Hvila – Kroták, Troliga, Matúš Paločko – Bondra, Murček, Vorobjov – Svitana, Mlynarovič, Štrauch.

B. Bystrica: Lawson – Wishart, Maione, Mihálik, Luža, Kubka, I. Ďatelinka, Ťavoda, Matuškin – Buc, Truchno, Hickmott – Kafka, Bortňák, Belluš – Lamper, Zigo, Matoušek – Valent.

Marcel Ozimák, tréner Popradu: „Diváci videli veľmi pekný zápas. V jeho úvode sme trochu zaváhali, no dokázali sme po inkasovanom góle rýchlo vyrovnať a vrátiť sa tým pádom do hry. V ďalšom priebehu sme predviedli pekné akcie, ktoré sme dvakrát dokázali gólovo zakončiť. V tretej tretine podalo moje mužstvo kompaktný výkon v defenzíve pri veľkej snahe súpera znížiť. V závere sme ustáli tlak hostí, za čo musím chlapcov pochváliť. Bystričania boli oslabení, chýbali im hráči, čo bolo badať hlavne na konci zápasu. Musím uznať, že v modernom hokeji štvrtá päťka chýba.“

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: „Myslím si, že sme videli dobrý zápas. Vyšiel nám vstup do neho, dali sme gól, no potom sme zbytočnými chybami dostali domácich do vedenia. Mali sme veľa vylúčení, stálo nás to množstvo síl a hralo sa nám ťažšie. Už dva zápasy po sebe sme hrali v podstate na tri päťky a to sa odzrkadlilo na výkone hlavne v závere duelu. Tam nám chýbali sily. Poprad dobre bránil a vykrýval predbránkový priestor, aj preto sa nám už nepodarilo dostať do zápasu a viac ho zdramatizovať.“

1. Košice 41 22 7 2 10 141:89 82
2. Banská  Bystrica 40 24 3 4 9 138:89 82
3. Nitra 40 25 1 3 11 146:107 80
4. Žilina 41 18 4 4 15 129:116 66
5. Poprad 41 15 5 5 16 119:122 60
6. Zvolen 41 18 2 2 19 116:127 60
7. Martin 39 15 2 4 18 104:119 53
8. L. Mikuláš 40 13 5 2 20 108:129 51