V generálke na ligu Dukla tesne prehrala v Priechode za dažďa s Pohroním + HLASY

2 /

Naši futbalisti banskobystrickej Dukly odohrali posledný prípravný zápas pred štartom druhej ligy v Priechode. Sily si zmerali s účastníkom najvyššej domácej súťaže FK Pohronie. Duel sme síce prehrali 0:1, avšak výkon z našej strany nebol zlý, práve naopak. Je na čom stavať.

Stretnutie sa začalo za hustého dažďa na rozmočenom teréne. Poriadne ´lialo´ vyše pol hodinu a to sa odzrkadľovalo na kvalite hry. My sme mali šancu už v prvej minúte, kedy Hanes spoza šestnástky mieril tesne vedľa žrde. Potom sme z dvoch štandardiek vyprodukovali dve koncovky hlavou, ale chýbala im potrebná razancia. Postupne začali byť viac na lopte futbalisti Pohronia a z rohového kopu mohli otvoriť skóre. Prízemný center na bližšiu žrď našiel Lačného, no ten poslal loptu nad brvno. Na opačnej strane aktívny Polievka z ľavej strany prihral do šestnástky Šulcovi. Náš útočník sa snažil pohotovo zakončiť, avšak v ťažkej pozícii nedokázal dostatočne preveriť gólmana Hrdličku. Veľkú šancu mal súper v 24. minúte. Adler spoza pokutového územia z otočky bez prípravy pálil a Hruška musel loptu vyraziť spod brvna. Dukla mohla ísť do vedenia najprv po priamom kope Polievku, ktorý mieril tesne vedľa žrde a potom po faule na Hanesa mal šancu Šulc. Zahrával totiž pokutový kop. V 36. minúte žiaľ jedenástku nepremenil, keďže aj on mieril tesne vedľa žrde. A to sa nám napokon vypomstilo už o minútu . Pohronie zaútočilo po ľavej strane, centrovaná lopta putovala pred našu bránku, Kupčík ju síce dokázal zasiahnuť špičkou kopačky, avšak predsa len smerovala rovno do hlavy Lačného, ktorý presne ani nevie ako dal gól – 0:1. Naši futbalisti mohli do prestávky ešte vyrovnať po rohovom kope Polievku. Na zadnej žrdi operoval Pišoja, ale lopta sa k nemu i zásluhou Hrdličku tesne nedostala.

V druhom polčase sprvu mierne pršalo, my sme boli oveľa viac aktívnejší, tvorili sme hru, ale nevytvárali si šance. Až v sedemdesiatej minúte na pravej strane striedajúci Vajda našiel v šestnástke voľného Šulca, ten nezakončoval, loptu ešte posunul Polievkovi, ktorý strieľal už tiesnený a tečovaný pokus napokon neskončil v priestore bránky. Neustále sme však hrali na polovici súpera. V 77. minúte po centri Polievku hlavičkoval Šulc vedľa žrde a o minútu na to znovu po centri Polievku sa dostala lopta k Willwéberovi, ten mal priestor v pokutovom území, no iba tesne minul po parádnej strele horný vinkeľ Hrdličkovej svätyne. Súper mal potom sľubný únik. Dostal sa do neho Ladji, radosť mu pokazil bravúrnym zákrokom Hruška a loptu za ním ešte upratal do bezpečia dobre sa vracajúci Uhrinčať. Následne po ľavej strane potiahol akciu hosťujúci Emmanuel, našiel pred bránkou vysokého Škrteľa, ktorý strieľal tesne vedľa ľavej žrde. Pohronie v závere už hralo s nami o niečo vyrovnanejšiu partiu, na ihrisko poslal ich tréner viacero čerstvých hráčov. Dukla sa už do vyloženej šance nedostala a podľahla teda fortunaligistovi o gól.

MFK Dukla Banská Bystrica – FK Pohronie Žiar nad Hronom / Dolná Ždaňa 0:1 (0:1)

Gól: 37. Lačný.

MFK Dukla: Hruška – Kojnok (67. Uhrinčať), Pišoja, Kupčík, Slaninka (57. Vajda) – B. Ľupták, Willwéber – Hanes (57. Jurčišin), Richtárech (76. V. Tóth), Polievka – Šulc

FK Pohronie: Hrdlička – Špiriak, Paluszek, Pajer, Záhumenský – Mazan, Adamec, Adler, Blahút – Badolo, Lačný /striedali: Slančík, Jenat, Petrák, Dao, Ladji, Fadera, Škrteľ, Emmanuel, Výbošťok/

Stanislav Varga, tréner MFK Dukla Banská Bystrica: „Myslím si, že to bol veľmi dobrý zápas, bojovný. Nič iné nás ani v lige nečaká, takže to bola i z tohto pohľadu dobrá generálka. To, že sme prehrali je jedna vec, no druhou je, že pred inkasovaným gólom sme nepremenili šance a dokonca ani penaltu. Boli sme viac než vyrovnaným súperom Pohroniu. Herne je to z našej strany dobré, len musíme dávať góly. Samozrejme v prvom polčase to bolo ťažšie, pretože pršalo, prišiel i hustý lejak. Nedalo sa dobre kombinovať, ale chlapci išli na doraz. Odohrali veľmi dobrý zápas, vytvorili si šance, len dúfam, že sa to nabudúce otočí a začneme dávať góly.“

Matúš Hruška, brankár MFK Dukla Banská Bystrica: „Hralo sa na ťažkom teréne, ale na to, ako pršalo, tak bol ešte celkom v pohode. Znovu sme sa žiaľ nevyvarovali chýb v šestnástke a tak to napokon i dopadlo. Dostali sme gól. Išiel tam center z ľavej strany, ´Kupčo´ to chcel odkopávať, no špičkou trafil útočníka hostí, od ktorého sa lopta odrazila a išla ponad mňa do bránky. Bol to smolný moment. Trpíme na to, že nepremieňame šance. Verím, že sme si to nechali na ligu a od ďalšieho zápasu nám to tam bude padať. Nemôžeme hrať vo vlastnej šestnástke, ale v súperovej, aby sme strelili nejaké góly. Dúfam, že sa tak nabudúce stane a budeme sa radovať z výhry my.“

Marián Pišoja, stopér MFK Dukla Banská Bystrica: „Čo sa týka gólu, ja som bol trošku ďalej ako som mal byť. Boli sme rozťahaní, vystupoval som na hráča a nestihol som sa potom docvaknúť a nešťastne to tam aj padlo. Bol som v zlej pozícii, nebol som na úrovni žrde, takže mohol som loptu mať v podstate ja, ak by som tam bol, takže je to i moja chyba. Zápas bol náročný. Bolo badať, že súper je kvalitný, veď hrá napokon v prvej lige. My sme proti nemu hrali dobre. Vôbec to nebolo z našej strany zlé. Škoda len, že sme znovu nepremenili šance a inkasovali hlúpy gól. Na našej hre sa dá stavať, ale futbal sa hrá na výsledky. To je najdôležitejšie. Ak chceme hrať o postup, musíme vyhrávať stretnutia.“

Miloš Lačný, autor jediného gólu Pohronia: „Bolo to najprv ťažké z hľadiska počasia. Obtiažne sa behalo, nedala sa skrotiť dobre lopta, nebola ani dobrá viditeľnosť. Boli tam však úseky, počas ktorých menej pršalo, respektíve nepršalo a tam už boli aj z našej strany dobré veci. Snažili sme sa uplatniť určité veci z tréningu v tomto zápase. Dali sme gól, no mali by sme ich dávať viac. Šance sme na to mali. Čo sa týka môjho presného zásahu, lopta sa mi odrazila rovno do hlavy, ani neviem ako som to tam dal, no dôležité bolo, že som sa v tej pozícii ocitol, teda, že som bol v správnom čase na správnom mieste. Nie? (úsmev).“

Najbližšie už odohráme prvý druholigový duel sezóny 2021/2022. V sobotu 24. júla o 17.00 hodine sa predstavíme v Námestove proti tamojšiemu nováčikovi súťaže MŠK.

Autor: (job), Zdroj: MFK Dukla, Foto: Samuel Schwarz