V Dunajskej Strede sa Bystričania šetrili, v pozmenenej zostave prehra o gól + HLASY

0 /

V poslednom 10. kole nadstavbovej časti o titul vo futbalovej Fortuna lige Banskobystričania prehrali v Dunajskej Strede. Domáci DAC vyhral 1:0, pričom o jediný presný zásah stretnutia sa postaral kanonier Nikola Krstovič, ktorý sa stal s 18 gólmi kráľom strelcov najvyššej slovenskej súťaže. Futbalisti zo Žitného ostrova už pred zápasom vedeli, že v tabuľke skončia na druhom mieste. Tím spod Urpína si ešte zahrá v play-off o Európsku konferenčnú ligu. Ako piaty tím konečnej tabuľky sa v semifinále stretne so šiestou Žilinou.

Pred výkopom záverečného ligového zápasu si hráči Dunajskej Stredy prevzali z rúk prezidenta ÚLK Ivana Kozáka strieborné medaily za druhé miesto. Banská Bystrica nastúpila bez viacerých opôr, ktoré dostali voľno pred dôležitým utorňajším stretnutím na Štiavničkách. V útoku hral Hanes, ktorý sa v pätnástej minúte výborne uvoľnil, ale jeho pokus skončil iba v náručí Veszelinova. Jediný gól padol v 22. minúte, keď Dimun našiel vybiehajúceho Krstoviča, ktorý z hranice pokutového územia trafil bez prípravy presne – 1:0. Do prestávky mohli Bystričania vyrovnať. Červeň našiel v 42. minúte Köröša, v akcii pokračovali Balić a Hanes, ale lopta napokon skončila nad brvnom.

Po zmene strán mohli navýšiť skóre domáci. Davisov nadýchaný center hlavičkoval Krstović, ale Hruška loptu udržal. Dobrá akcia vznikla aj po tom, čo Káčer uvoľnil Krstovića, ktorého gól však neplatil, pretože Káčer bol v ofsajde, čo preukázal VAR. V 60. minúte po rohovom kope Banskobystričanov hlavičkoval Franko a domácemu Veszelinovovi pomohla horná žrď. Následne mal opäť šance DAC. Krstovićovi sa otvoril priestor vo veľkom vápne, jeho lopta však do priestoru bránky nešla. O minútu na to Davisov center takmer trafil Muhamedbegovic, lopta však iba prešla cez päťku. V závere Pintov centel našiel Krstovića. Ktorý pálil z voleja, ale Hruška sa natiahol a o tri minúty vyriešil aj Nebylov nábeh po štandardke Davisa. V poslednej minúte hlavičkoval Muhamedbegovic tesne vedľa žrde.

FC DAC 1904 Dunajská Streda – MFK Dukla Banská Bystrica 1:0 (1:0)

Gól: 22. Krstovič, ŽK: 64. Krstovič (DAC). Rozhodovali: Micheľ – Ferenc, Straka. Diváci: 9155. Držanie lopty: 65% – 35%. Strely na bránku 5:5, mimo 6:2. Rohy: 11:4.

Zostavy a striedania:

DAC: Veszelinov – Pinto (87. Kachút), Kružliak, Muhamedbegovič, Davis (87. Mendez) – Káčer, Dimun, Kalmár (74. Nebyla) – Veselovský (74. Niarchos), Krstovič, Andzouana (52. Blackman)

Banská Bystrica: Hruška – Pišoja (60. Jackuliak), Červeň, Kupčík, Migaľa, Kačerík – Richtárech – Köröš, Balič (46. Svetlík) – Hanes, Franko (78. B. Ľupták).

Michal Šcasný, tréner Banskej Bystrice: „Do zápasu sme išli s nejakým zámerom, vzhľadom na to, že už v utorok hráme barážový duel o Európsku konferenčnú ligu. Preto sme nezobrali sedem hráčov. V zápase som videl iba pozitíva. Chalani ako Migaľa, Kupčík, boli lídri mužstva. Musím ich vyzdvihnúť. Presadili sa v neľahkých situáciách proti silnému súperovi. Niektorí hráči nastúpili prvýkrát. Napríklad Adam Červeň hral po prvý raz v lige. Je pozitívne, že s týmito chalanmi treba rátať do budúcna, vidieť u nich progres. Môžu sa stať členmi základnej zostavy. Dnes nepozerám na výsledok, odohrali sme slušný, sympatický zápas a som milo prekvapený.“

Adrián Guľa, tréner Dunajskej Stredy: „Chceli sme sa v tomto zápase poďakovať fanúšikom za celú sezónu víťazstvom, čo sa podarilo. Poďakovať aj dobrým výkonom, to bolo fajn. Urobiť sme chceli maximum pre to, aby bol Krstović najlepším strelcom Fortuna ligy, to sa tiež podarilo. Urobili sme maximum pre výhru, aby sme mali historicky najviac víťazstiev v sezóne, čo sa taktiež podarilo. Udržali sme čisté konto, to bol ďalší cieľ a vyšiel aj ten. Zámer chalani splnili, čo je úžasné, z toho sa teším. Bolo tam veľa emócií. Prekonali sme historické rekordy, ale Slovan nás predbehol v tabuľke. My sme išli na maximum svojich síl a vážime si aj druhé miesto. Verím, že v ďalšej sezóne budeme silnejší a spolu s fanúšikmi sa nám podarí to, o čom všetci snívame.“

Najbližšie odohrajú Banskobystričania barážový zápas o účasť v Európskej konferenčnej lige, a to v utorok 23. mája17.30 hodine doma na Štiavničkách, kde si zmerajú sily s MŠK Žilina.

Autor: (job), Foto: web FC DAC 1904 (Lelkes Ernő)