Šalková, Selce aj Priechod postupujú do druhého kola Slovenského pohára

5 /

V nedeľu sa v prvom kole Slovnaft cup-u (Slovenského pohára) predstavili tri tímy z banskobystrického okresu. Všetkým sa darilo a stretnutia zvládli. Šalková vyhrala v Štiavnických Baniach, Selce doma zdolali Revúcu a Priechod porazil Veľký Krtíš.

Prejdime najprv k stretnutiu štvrtoligovej Šalkovej, ktorá cestovala pod Sitno do Štiavnických Baní. Oba tímy vlani pôsobili v piatej lige a dobre sa poznali. Náš celok nastúpil už s novou posilou Miroslavom Debnárom, ktorý bol v uplynulej sezóne kanonierom Priechodu. V prvom polčase gól nepadol, avšak pred prestávkou hral domáci futbalista Košarník surovo, kopol súpera bez možnosti hrať s loptou a videl červenú kartu. Početnú výhodu Šalkovčania pretavili po zmene strán do dvoch gólov. O prvý sa postaral hneď v 48. minúte Matej Mesík a o druhý v sedemdesiatej Juraj Chovanec. Štiavnické Bane znížili striedajúcim Pavlom Ondríkom v 79. minúte. Tento hráč bol na ihrisku iba päť minút. Na vyrovnanie sa už domáci nezmohli, takže do druhého kola Slovenského pohára postupuje Šalková a vyzve v ňom Dunajskú Lužnú.

TJ Baník Štiavnické Bane – FK  Šalková 1:2 (0:0)

Góly: 79. Ondrík – 48. Matej Mesík, 70. Chovanec. Rozhodoval: Petrinec. ŽK: Blaškovič, Drexler, Pastier – Mikulec, Chovanec. ČK: 43. Košarník za kopnutie súpera (Š. Bane). Diváci: 150.

Futbalisti Seliec privítali doma Revúcu. Hostia hrajú štvrtú ligu, teda o jeden stupeň vyššiu súťaž, no na ihrisku to badať príliš nebolo. Náš celok sa ujal vedenia po prihrávke z kraja pred bránku, kde presne mieril po štvrť hodinke hry Matúš Mesík. Ubehlo len sedem minút a bolo 2:0, pretože do úniku sa dostal najlepší kanonier domáceho mužstva Filip Koctúr a túto možnosť dokonale využil. Revúčania v závere polčasu premárnili niekoľko veľmi dobrých šancí a po zmene strán pykali. Opäť sa totiž presadil strelecky disponovaný útočník Koctúr. Za jasného stavu 3:0 si hráči oboch tímov neudržali nervy na uzde a dvaja z nich videli ešte červené karty. Najprv sa neslušne vyjadroval na adresu arbitra hosťujúci Konček a neskôr i domáci Radoš. Selčania v druhom kole Slovnaft cupu privítajú Bardejov.

ŠK Selce – MFK Revúca 3:0 (2:0)

Góly: 17. Matúš Mesík, 24. a 70. Koctúr. Rozhodoval: Ľupták. ŽK: Matúš Mesík, P. Matonok, Radoš – Levický, Šestina, Majerčík. ČK: 84. Radoš (po 2ŽK) – 74. Konček (nešport. správanie). Diváci: 170.

Náš účastník piatej ligy Priechod hostil štvrtoligový Veľký Krtíš a v prvom polčase to nevyzeralo najlepšie. Tím z juhu stredného Slovenska bol lepší a išiel do vedenia po góle Matikovského v 29. minúte. Ten si dobre spracoval krížnu prihrávku a vystrelil presne k žrdi. Až po zmene strán na obrat zavelil a aj ho dokonal svojimi gólmi Peter Šulaj. Ešte pred ním však spálil šancu Šinkovkin, ktorý neuspel zoči – voči gólmanovi. V 64. minúte sa spomínaný Šulaj dostal k odrazenej lopte a volejom vyrovnal na 1:1. V 77. minúte Vajda zo stredu poľa poslal skvelú prihrávku za obranu na nabiehajúceho Petra Šulaja, ten rýchlostne obohral Gemera, výbornou kľučkou si posadil aj padajúceho brankára Páriša a pohodlným zakončením rozhodol o víťazstve 2:1 ako aj postupe Priechodu do ďalšieho kola.

OFK 1950 Priechod – FK FC Baník Veľký Krtíš 2:1 (0:1)

Góly: 64. a 77. Šulaj – 29. Matikovský. Rozhodoval: Budáč. ŽK: Šinkovkin, Slobodník – Fridrich, Fodor, Filip. Diváci: 200.

Autor: (job), Foto: autor (zo zápasu Selce - Revúca)