Futbalisti spod Urpína prehrali v Trenčíne, nemajú ešte istú 7. priečku + HLASY

3 /

V  9. kole nadstavby o udržanie sa vo futbalovej Niké ligy Banská Bystrica prehrala v Trenčíne, keď inkasovala dva góly a nestrelila ani jeden. Tím spod hradu Matúša Čáka vyhrali pri domácej rozlúčke s umelou trávou tretí duel v rade a dotiahol sa na tím spod Urpína v tabuľke na rozdiel dvoch bodov. Bystričanom však stačí na potvrdenie siedmej pozície v poslednom kole v sobotu 18. mája aj remíza v súboji so Skalicou na Štiavničkách.

Banskobystrický tím vybehol na umelý trávnik štadióna v Trenčíne so šiestimi zmenami v základnej zostave v porovnaní s predchádzajúcim víťazným zápasom s Košicami. Prvú šancu mali v 15. minúte domáci, keď takmer potrestali chybnú rozohrávku päťky v podaní hostí, ale strela Rahima Ibrahima zblízka bola zblokovaná. V 17. minúte to skúsil zo strednej vzdialenosti Artur Gajdoš a lopta, ktorá nepríjemne zaplávala, dala brankárovi Hruškovi zabrať. Zverenci trénera Mária Auxta pohrozili po prvýkrát v 25. minúte, keď sa Hanes pri pravej autovej čiare presadil cez Skovajsu, dostal sa až hlboko do pokutového územia a prihral Rymarenkovi, ktorého pokus z prvej ale zblokoval Taras Bondarenko. Skóre stretnutia napokon otvorili v 31. minúte hráči AS. Sunday prihral z ľavej strany šestnástky pred bránku, kde sa lopta ešte v skrumáži jemne odrazila a do siete ju zblízka poslal Emeka 1:0. Aktívny Sunday sa o pár desiatok sekúnd neskôr opäť dostal na ľavú stranu veľkého vápna, tentokrát išiel po zasekávačke na os ihriska do koncovky a loptu zblokoval tesne vedľa ľavej žrde Mensah. V závere prvého polčasu si Emeka pýtal penaltu po páde cez Mensaha a pochytil sa s Ľubomírom Willwéberom. Následne vznikla menšia šarvátka viacerých hráčov, ktorú rozhodca Filip Malárik ocenil štyrmi žltými kartami.

Prvá príležitosť druhého dejstva patrila hráčom Trenčína. Striedajúci srbský útočník a najlepší strelec domácich Kupusović vystrelil nebezpečne spoza šestnástky a len tesne minul pravú žrď. V 54. minúte bol blízko k druhému gólu domácich Kmeť, keď z priameho kopu z vyše dvadsiatich metrov trafil ľavú žrď. Bystrickí hráči boli nebezpeční v záverečnej 20-minútovke. V 72. minúte sa po centri Hlinku z pravej strany šestnástky oprel do lopty Migaľa, ale Vozinha spoľahlivo zasiahol. Krátko na to vyšla rýchla akcia hráčom Trenčína, keď Gajdoš prihral z ľavého krídla pred bránku výborne Kupusovićovi, ktorý pridal svoj ôsmy gól v ligovej sezóne – 2:0. Potom prišli na rad šance Bystričanov. V 76. minúte zakončoval z priestoru pred bránkou Polievka a vzápätí z dorážky Migaľa, lenže Vozinha v oboch prípadoch podržal svoj tím. V 80. minúte mal Polievka opäť gól na kopačke, keď po doraze lopty zakončoval z hranice päťky, ale Vozihna opäť na čiare predviedol výborný zákrok. Znížiť mohol aj Hlinka, no jeho hlavička v 83. minúte po rohovom kope z pravej strany mierila vedľa ľavej žrde. Hráčom Dukly sa už gólom zápas zdramatizovať nepodarilo. Boj o siedmu priečku tak ešte neskončil. Trenčín potrebuje v poslednom kole vyhrať v Zlatých Moravciach, v tom prípade by naše mužstvo muselo na domácom trávniku aspoň remizovať so Skalicou.

AS Trenčín – MFK Dukla Banská Bystrica 2:0 (1:0)

Góly: 31. Emeka (Ibrahim), 73. Kupusović (Gajdoš). ŽK: 28. Gajdoš, 44. Ibrahim, 44. Emeka, 59. I. Stolica (tréner) – 44. Godál, 44. Willwéber. Rozhodovali:Malárik – Kuba, Bobko. Diváci: 1116.

Zostava Trenčín: Vozinha – Kmeť, Bondarenko, Skovajsa (31. Hájovský), Kozlovský – Bariš (83. Akila) – Djerlek, Gajdoš (83. BenSallam), Ibrahim, Sunday (76. Gong) – Emeka (46. Kupusović).

Zostava Banská Bystrica: Hruška – Mensah, Godál (68. Klimpl), Willwéber – Pišoja (46. Marquinho, 83. Depetris), Ľupták (68. Richtárech), Hlinka, Migaľa – Hanes (68. Veselovský), Polievka, Rymarenko.

Mário Auxt, tréner B. Bystrice: „Hlavne prvý polčas nám nefungovali veci, domáci boli aktívnejší a silnejší na lopte. Ťažko sa nám to bránilo a málo aktívne sme vychádzali do ofenzívnych činností. V druhom polčase sa naša hra zlepšila, hlavne po prestriedaní, kedy sme boli aktívnejší, ale už to bolo 2:0 a ťažko sme už na to reagovali. Vytvorili sme si nejaké šance, ale zápas sme nezdramatizovali a odchádzame bez bodu.“

Martin Rymarenko, útočník B. Bystrice: „Zaslúžené víťazstvo Trenčína. Prvý polčas v podstate celý kontrolovali, nám sa nepodarilo si nič vpredu vytvoriť. V druhom polčase sa to trošku zmenilo, dostali sme sa do dvoch vyložených šancí, ktoré sme nepremenili. Trenčín teda zaslúžene vyhral.“

Banskobystrickí futbalisti sa najbližšie predstavia v sobotu 18. mája o 17.00 hodine na domácom trávniku na Štiavničkách v súboji proti Skalici.

Autor: (irb + mfkdukla.sk), Foto: fb a web MFK Dukla