2 /

Futbalisti banskobystrickej Dukly v 14. kole druhej ligy bodovali v Humennom s druhým celkom tabuľky. Na východe republiky viedli po góle Polievku a vyzeralo to na plný bodový zisk. Inkasovali sme však smolný gól v predposlednej minúte stretnutia, takže realitou bola napokon remíza, ktorá nemení stav v tabuľke, zostávame na jej čele.

Už v úvode stretnutia dali o sebe domáci v pozícii mierneho favorita vedieť. Útočník Streňo sa dostal z pravej strany do šestnástky, dobre zakončil, rovnako dobre zasiahol aj náš gólman Hruška. V siedmej minúte sme pohrozili my z pravej strany. Migaľa posielal loptu pred bránku, kde dobre zasiahol stopér Humenného Bednár, zlomil si však ruku a musel striedať. O dve minúty neskôr mali opäť dobrú možnosť na skórovanie hráči z východu Slovenska, konkrétne Komár. Strieľal tvrdo z pravej strany spoza pokutového územia a Hruška na dvakrát zasahoval. Po štvrťhodine sme pohrozili z ľavej strany, Depetris posunul loptu pred bránkou Jurčišinovi, no ten tiesnený nedokázal účinne zakončiť pred brankárom Slávikom. Na opačnej strane to vyskúšal z väčšej vzdialenosti Dzurík, mieril nad brvno. Gólový moment prišiel v 24. minúte. Migaľa poslal z pravej strany center do šestnástky na Depetrisa, ten si pekne spracoval loptu, potiahol ju mierne doprava, následne prihral Robovi Polievkovi, ktorý bez prípravy zakončoval k vzdialenejšej žrdi, od ktorej lopta putovala do bránky a bolo 0:1. Po tomto okamihu prevzali len na chvíľu iniciatívu domáci futbalisti, ale nedostali sa do šance. Po polhodine sme už na ihrisku viac dominovali my a mohli pridať aj druhý gól. Jurčišin z ľavej strany našiel na pravej strane veľkého vápna Polievku, ten hlavičkoval do päťky, ale Depetris sa ku koncovke nedostal a lopta si nenašla cestu medzi žrde. Na druhej strane sa pokúšal vyrovnať z ojedinelej akcie Milunovič, jeho krížna strela z pravej strany nemala presné parametre. Polčas ukončil v nadstavenej minúte Depetrisov oblúčik z väčšej vzdialenosti tesne nad brvno svätyne Slávika.

Po zmene strán sa dlhšie nič nedialo. Bystrickí futbalisti hrali umne a napokon pohrozili ešte pred hodinou hry. Po chybe súpera Depetris šikovne vysunul na pravej strane Jurčišina, ktorý sa dostal do dobrej koncovky z asi osemnástich metrov, poriadne natiahol gólmana, ktorý napokon loptu vyrazil. Obrana Dukly pracovala spoľahlivo, blokovala strely i centre súpera, zastavovala jeho útočné výpady, dobre sme pristupovali k protihráčom a eliminovali ich snahu. Naše akcie smerom dopredu viedol najmä kapitán Polievka. Po rýchlej akcii v 60. minúte vyzvŕtal na ľavej strane Luberdu a strieľal k bližšej žrdi, kde úradoval Slávik. Potom z priameho kopu našiel hlavu Prikryla, ktorý hlavičkoval nad brvno. Humenné si nedokázalo vytvoriť žiadnu vyloženú šancu, nedostávalo sa takmer vôbec k zakončeniu. V 79. minúte sa z pravej strany prepracoval do pokutového územia náš aktívny Migaľa a aj zakončil, Slávik bol však znovu proti. O štyri minúty neskôr sme stiahli z ihriska najlepšieho hráča Polievku. Domáci už nemali čo stratiť a vrhli všetky sily do útoku. Striedajúceho Černáka ešte eliminoval dobrým zákrokom Kupčík, ale smolná situácia nastala v 89. minúte. Centrovanú loptu v pokutovom území odvracal Richtárech, no tá skončila pred kopačkou domáceho obrancu Luberdu, ktorý to napálil presne k žrdi a hoci sa tam Hruška vrhol a loptu trochu zasiahol, nedokázal jej zabrániť k ceste do našej siete – 1:1. Dukla teda na pôde druhého celku smolne remizovala, bola totiž veľmi blízko k trom bodom, hoci strely skončili v náš prospech len tesne – celkovo 11:12 a na bránku 5:6.

FK Humenné – MFK Dukla Banská Bystrica 1:1 (0:1)

Góly: 89. Luberda – 24. Polievka. Rozhodoval: Mastiš. ŽK: Šuľák, Maťaš – Migaľa, Depetris. Diváci 540.

Zostavy a striedania:

Humenné: Slávik – Maťaš (75. Zlacký). Bednár (9. Šuľák), Luberda, Hatok – Dzurík – Milunović, Turik, Harvila (62. R. Černák), Komár (46. Hamuľak) – Streňo

Banská Bystrica: Hruška – Pišoja, Kupčík, Prikryl – Migaľa, B. Ľupták, Richtárech, Slaninka – Sven Jurčišin (76. Willwéber), Depetris (90+1 Uhrinčať), Polievka (83. Šulc)

Stanislav Varga, tréner Banskej Bystrice: „My sme tu prišli niečo získať. Berieme bod, hoci inkasovať gól v samom závere nie je nič príjemné. Musím hráčom poďakovať za výkon, za bojovnosť. Diváci videli kvalitný druholigový zápas. Domáci hrali v závere vabank, majú zdatných a fyzických hráčov, vyšiel im ten vabank v závere. Ťažko sa mi hodnotí tá gólová situácia po odrazenej lopte, nechcem nikoho karhať. Nie je náhoda, že doma vyše dva roky Humenné neprehralo. Dnes síce mohlo, pred zápasom by som tento bod bral, ale po tom závere, keď sme inkasovali gól po takej skrumáži pred bránkou, je to ťažké. Mali sme to tam uhrať.“

Robert Polievka, strelec nášho jediného gólu: „Vedeli sme, že to bude v Humennom ťažké, čo sa napokon ukázalo na ihrisku. Mrzí nás, že sme naše vedenie 1:0 nedokázali v závere duelu udržať a nemohli tak domov doniesť tri body. Domáci však tiež ukázali svoju silu. Dokázali na ihrisku, že body sa odtiaľto ťažko berú. Čo sa týka môjho gólu, David mi to tam naozaj pekne nahral. Ku gólu potrebujete aj kus šťastia, no išlo aj o situáciu, ktorú trénujeme na tréningoch. Trafil som to z prvej, vyšlo to a som za to rád. Loptu som po svojej strele tlačil očami, aby tam padla. Teší má gól, ale oveľa radšej by som bol, ak by sme vyhrali. My sme chceli z tohto zápasu tri body, to sa nám žiaľ nepodarilo. Sme tak trochu sklamaní, nečakali sme gól v predposlednej minúte. Všetka česť súperovi, pretože tiež ukázal svoju silu. Musíme tento výsledok rešpektovať, je aký je, musíme byť teda spokojní aj s bodom, keďže sa nám viac získať nepodarilo…“

Ľuboš Kupčík, stopér Banskej Bystrice: „V prvom polčase sme mali až na úvodnú šancu domácich viac z hry. Snažili sme sa postupným útokom dostávať dopredu, čo nám vyšlo, keďže sme dali gól. Prvý polčas sa dohrával vo vysokom nasadení. V druhom polčase sme vedeli, že Humenné bude chcieť pritlačiť. Chceli sme teda na to reagovať, zlepšiť súboje. Domáci tam mali nejaké možnosti, hrozili zo štandardiek a jednu z nich na konci využili, pretože po nej padol gól. Nešťastne nám to tam padlo do bránky. Vedeli sme, že súper bude robiť nábehy za obranu, to sme sa snažili zaisťovať a vychádzalo nám to dobre. V súbojoch boli Humenčania tiež veľmi dôrazní. Remíza je z celkového hľadiska striel či šancí, pološancí možno zaslúžená, ale z pohľadu, že sme inkasovali gól až v samom závere nie.“

Martin Luberda, strelec gólu Humenného: „Banská Bystrica je kvalitné mužstvo, chceli sme vyhrať, ale berieme aj remízu. V druhom polčase sme zmenili rozostavenie, hrali sme na dvoch útočníkov, dobre sme sa s tým vysporiadali, je to teda zaslúžená remíza. Bystrica bola najnepríjemnejší súper s akým sme hrali, tak chvalabohu, že sme to ukopali. Čo sa týka môjho gólu, videl som, že tam bol chumeľ hráčov pred bránkou v päťke, tak som si odskočil ďalej, napokon sa lopta odrazila ku mne a trafil som to half-volejom do bránky. Keď som videl ako lopta letí, tak som veril, že to pôjde do siete, hoci sa jej tuším ešte brankár dotkol.“

Ostatné výsledky: Slovan B – Skalica 1:2, Bardejov – Podbrezová 0:2, Trebišov – Púchov 2:1, Žilina B – Košice 3:2, Petržalka – Komárno a Rohožník – Námestovo sa hrajú v nedeľu. Dubnica – Šamorín sa hrá v pondelok.

Naša mestská futbalová Dukla sa predstaví v 15. kole 2. ligy v sobotu 30. októbra o 14.30 hodine doma na Štiavničkách, kde privítame nováčika súťaže FC Rohožník.

1. B. BYSTRICA 33b, 2.Humenné 31b, 3. Podbrezová 30b*, 4. Skalica 29b**, 5. Komárno 29b*, 6. Petržalka 20b***, 7. Košice 20b*,…. 11. Rohožník 14b*, 12. Dubnica 12b**, 13. Púchov 10b, 14. Bardejov 8b, 15. Slovan B 8b, 16. Námestovo 1b*.