Začína jubilejná Atmosféra – je už takmer vypredaná, na čo sa môžete tešiť?

KULTÚRA
0 /

Festival Atmosféra dopredáva posledných 50 vstupeniek na svoj jubilejný 10. ročník. Ten sa začína už v piatok 5. augusta 2022. Návštevníci sa môžu tešiť na pestrý program pre všetky vekové kategórie.

Hontianske Nemce a ich okolie ovládne najbližší víkend kvalitný program, chutné gastro a aktivity pre všetky vekové kategórie – jednoducho Atmosféra. Tá sa bude konať už po desiatykrát.

Je neuveriteľné vidieť, kam sa Atmosféra posunula. Teším sa, že projekt, ktorý som si ako študentka na strednej škole vysnívala, dosahuje takéto rozmery,”

prezrádza hlavná organizátorka Gretka Pavlovová.

Bohatý hudobný a sprievodný program

Festival sa blíži k vypredaniu svojej kapacity, ktorá je tento rok – po výnimočnom pandemickom ročníku – v počte 3000 návštevníkov. Desiaty ročník prinesie najobsažnejší program, aký festival zažil.

Aj napriek tomu, že nám nejde o kvantitu, môžem povedať, že sme v programe narátali približne 70 programových položiek. Program však ide v mnohých smeroch do hĺbky,”

hovorí  Gretka.

Návštevníci sa môžu tešiť na literárny program, diskusie na rôzne súčasné témy, workshopy, ale samozrejme aj na hudobný program, ktorý budú tvoriť interpreti a interpretky z troch krajín. Najdlhšiu cestu bude merať chorvátska kapela Žen.

Hontianske Nemce privítajú aj zoskupenia z Českej republiky, ako sú Zvíře jménem Podzim alebo vystúpenie Václava Havelku so ženským speváckym zborom Elpida.

Zo Slovenska prídu takí účinkujúci, ktorí na Atmosfére už predtým vystupovali – Para, Medial Banana, Jana Kirschner či Martin Geišberg, ale aj umelci, ktorých vystúpenie bude atmosférickým debutom – napríklad Timea, duo Lash&Grey a Milan André Boronell.

Na návštevníkov čakajú výnimočné a magické momenty

Desiaty ročník v sebe zrkadlí spomienku na ostatných deväť rokov a zároveň sa pozerá vpred. Tejto téme sa venuje verejná premiéra a derniéra dokumentu Terezy Michalovej, ktorý nakrútila pred a počas Atmosféry 2021. Bude to aj retrospektívna výstava Dominiky Bolgáčovej, ktorá, ako naznačuje názov, reflektuje 10 rokov Atmosféry.

Tam však výnimočnosť programu 10. ročníka Atmosféry nekončí. Návštevníci sa môžu tešiť aj na čarovnú Spomienku na Mekyho Žbirku a na báseň o Atmosfére, ktorú napísala poetka Mila Haugová, ktorou otvorí festival; ako aj na komentované sledovanie hviezd, prechádzku s ornitológom a na unikátny koncert Jany Kirschner, počas ktorého bude spievať detské ľudové piesne v osobitých aranžmánoch.

Sprievodný program sa zameriava aj na dôležitú tému duševného zdravia, tú reflektuje program, ktorý pripravuje aj Nadácia Orange.

Takmer vypredané lístky

Do vypredania chýba posledných do 50 vstupeniek, pričom karavanové kapacity sú už naplnené. Organizátori už ohlásili, že na mieste nebude možné kúpiť lístky.

Prehľadný program je dostupný na webovej stránke festivalu Atmosféra.

Posledné vstupenky sú v predaji a návštevníci si ich môžu zakúpiť tiež na webovej stránke festivalu Atmosféra.

Zdroj: Eva Fačková , Foto: Atmosféra