V Robotníckom dome bude 25. United Europe Jazz Festival 22. – 23. októbra 2021

KULTÚRA
0 /

Tradičný United Europe Jazz Festival vznikol spojením štyroch partnerských miest − Banskej Bystrice, Hradca Králové (CZ), Zakopaného (PL) a Salgótarjánu (HU). Základnou myšlienkou festivalu je vzájomná výmena jazzových kapiel, podpora tohto hudobného žánru i obohatenie kultúrneho a spoločenského života v jednotlivých mestách.

Podujatie sa zvyčajne koná v období od konca apríla do polovice mája vo všetkých krajinách súčasne. Vlani muselo byť z dôvodu pandémie koronavírusu zrušené.

Tento rok pristúpilo k organizácii jazzového festivalu len mesto Banská Bystrica, a to v jesennom termíne v dňoch 22. – 23 októbra 2021 v Robotníckom dome, v obmedzenej forme a bez zahraničnej účasti.

Na festivale sa predstaví päť hudobných zoskupení. V piatok 22. októbra 2021 18:00 hod. to budú  Saxofónové kvarteto ZUŠ J. Cikkera, Swingový orchester ZUŠ J. Cikkera, po nich o 19:30 hod.   hudobná skupina Vlčie Maky

V sobotu 23. októbra 2021 o 18:00 hod. vystúpi stredoslovenské zoskupenie mladých muzikantov NWK projekt a o 19:30 hod.  Big Band Valaská. Moderuje Mariana Kovačechová.

Bezplatné vstupenky na jednotlivé koncerty si už môžete zaistiť v Informačnom centre na Námestí SNP 1, Banská Bystrica. Kapacita koncertov je z dôvodu aktuálnych epidemických opatrení obmedzená. Festival podporil aj Fond na podporu umenia.

Podrobnosti k jednotlivým hudobným zoskupeniam nájdete na: https://www.banskabystrica.sk/podujatia/25-united-europe-jazz-festival/.

Zdroj: Zdenka Marhefková , Foto: ilustračné