V piatok 9. júna začína v Hornej Mičinej trojdňový festival Mičinský pitvor 2023

FESTIVAL
1 /

Divadelno-hudobný festival Mičinský pitvor vo svojom 8. ročníku opäť prinesie fenomén “Nového cirkusu”. Nečakajte v ňom však drezúru smutných zvierat, ale nezabudnuteľné umenie veselých klaunov, akrobatov, hercov a hudobníkov.

Mičinský pitvor 2023

Tento jedinečný festival sa uskutoční v dňoch 9. – 11. júna 2023 na Hornej Mičinej. Prinesie množstvo divadelných predstavení, koncertov, diskusií, workshopov i aktivít pre všetkých umeniachtivých, bez rozdielu veku a schopností.

Pouličné vystúpenia Nového cirkusu prinášajú jedinečný kontakt s umením, vždy na inom mieste a vždy inak. Umelci aj diváci sa stávajú neoddeliteľnou súčasťou predstavenia, ktoré je zakaždým svojou premiérou a zároveň aj derniérou. Koncept Nového cirkusu tak hmatateľne spája umenie a slobodu v jeden dokonalý celok.

Účinkujú: Teatro Tatro, Damúza, Divadlo ŠEM, Kristína Tormová (patrónka festivalu), Andrea Bučko a Dominika Kavaschová – Morena band, Le Cabaret Nomade (CZ), Orchester Jeana Valjeana, Duo Kyselí Krastafci – ohňová show a ďalší.

Vstupenky: https://www.ticketlive.sk/sk/event/micinsky-pitvor-2023

Permanentka v cene 30 € oprávňuje k vstupu na festival počas 3 dní, avšak nezahŕňa vstup na predstavenia Teatro Tatro. Vstupenky na predstavenia Teatro Tatro sa predávajú samostatne. Vstup na piatkový a sobotný program osobitne stojí 18 €. Deti do 12 rokov majú vstup zdarma.

Podľa organizátorov bohatý bude aj výber pochutín pre nasýtenie návštevníkov:

„Burgre, palacinky, guláš, domáce rezance, haruľa, grilovaný hermelín, šošovicový dahl, grilovaná klobása, varená kukurica, miešané nápoje, domáce limonády, štrúdle, ľúbezná káva, ľúbezné víno, čapované pivko a ešte kadejaké iné fajnotky.“

Organizátorom divadelno-hudobného festivalu Mičinský pitvor je občianske združenie Umenie na Hornej. Festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. A takto to vyzeralo na minuloročnom Mičinskom dvore 2022:

Program festivalu Mičinský pitvor 9. – 11. júna 2023 

Zdroj: Mičinský pitvor a (tom), Foto: ilustračné