FOTO: Prvý do cieľa 2. etapy Okolo Slovenska na bystrickom Námestí SNP prišiel Nico Denz

ŠPORT
0 /

Druhá etapa cyklistických pretekov Okolo Slovenska zo Žiliny do Banskej Bystrice v dĺžke 206,6 km sa stala korisťou Nemca Nica Denza z tímu Sunweb.

V šprinte okliešteného pelotónu do mierneho kopca na Námestí SNP v Banskej Bystrici skončil druhý jeho krajan Jannik Steimle (Deceuninck – Quick Step) a vďaka lepšiemu súčtu umiestnení v etapách si udržal líderskú pozíciu v celkovom poradí.

Na treťom mieste na kockách finišoval Luxembučan Jempy Drucker (Bora-Hansgrohe), ktorý na poslednú chvíľu nahradil na pretekoch Okolo Slovenska domáceho cyklistu Erika Bašku.

Na čele bodovacej súťaže je po štvrtku Denz a priebežným kráľom vrchárov je Belgičan Kenny Molly (Bingoal – Wallonie Bruxelles). Lídrom medzi Slovákmi je Lukáš Kubiš z Dukly Banská Bystrica, patrí mu 52. priečka.

Štvrtková druhá etapa bola najdlhšia a najnáročnejšia v 64. ročníku najväčších cyklistických pretekov na Slovensku. Pelotón absolvoval takmer 210 kilometrov až s desiatimi vrchárskymi prémiami. Tie vyselektovali do záverečného špurtu len 36 najodolnejších cyklistov.

Napokon sa v Banskej Bystrici radoval Denz, pre ktorého je to druhé víťazstvo v kariére. Prvýkrát dvíhal ruky nad hlavu pred dvoma rokmi na jednorazových pretekoch Tour de Vendée ešte ako pretekár AG2R La Mondiale.

Príchod cyklistov do Banskej Bystrice si vyžiadal viaceré dopravné obmedzenia najmä v okolí centra mesta, čo vyvolalo na niekotrých miestach zápchy. Z banskobystrického Námestia SNP štartuje 3. etapa v piatok o 11:30 hod. do Žiaru nad Hronom.

Priebežné poradie Okolo Slovenska 2020

1. Jannik Steimle Nemecko Deceunick – Quick Step 7:40:07 h
2. Nico Denz Nemecko Sunweb +0 s
3. Shane Archbold Nový Zéland Bora-Hansgrohe +16 s
4. Andreas Leknessund Nórsko Uno-X Pro Cycling Team +17 s
5. Jasha Sütterlin Nemecko Sunweb +19 s
6. Chad Haga USA Sunweb +22 s
52. Lukáš Kubiš Slovensko Dukla Banská Bystrica +4:27 min.

 

Zdroj: SITA a TASR, Foto: Mirka Chabadová