Zaujímavý koncert West Virginia Youth Symphony v meste pod Urpínom

KULTÚRA
0 /

orchester1

V Banskej Bystrici vždy s radosťou vítame umelcov z našich partnerských miest. Už tento mesiac nás svojou návštevou poctí orchester West Virginia Youth Symphony. Mladí hudobníci z Charlestonu (USA) si zahrajú so študentmi Konzervatória Jána Levoslava Bellu. Koncert sa uskutoční v stredu, 21. júna 2017 o 18:00 hod. v priestoroch Robotníckeho domu.

Bystrický koncert orchestra zo Západnej Virginie

V roku 2012 sa Američania premiérovo predstavili v sprievode našich banskobystrických konzervatoristov, a po úspešnom koncerte zavíta Orchester zo Západnej Virginie do mesta pod Urpínom už po druhý raz.

„V Banskej Bystrici sme koncertovali už pred piatimi rokmi a do svojho turné po stredoeurópskych metropolách sme ju museli zaradiť opäť. Do Vášho mesta sme sa totiž zaľúbili na prvý pohľad,“

uvádzajú členovia West Virginia Youth Symphony.

Ich návšteva však nebude mať len umelecký charakter. Naši študenti si precvičia aj jazykové znalosti, nakoľko pre mladých hudobníkov pripravili zaujímavý program, počas ktorého im predstavia našu kultúru, architektúru a prírodu.

Prvou zastávkou bude Špania dolina, kde sa dozvedia o medenej histórii. Katolícke gymnázium Štefana Moysesa tiež priložilo ruku k dielu a pripravilo stopovaciu hru priamo v centre. Američania tak zábavnou formou spoznajú najznámejšie dominanty nášho mesta.

Na oplátku zahrajú večer pre Banskobystričanov to najlepšie z vážnej hudby. Odznejú skladby Beethovena, Bibera, Dvořáka , Bártoka, Coplanda a ďalších. Príďte si ich vypočuť v podaní jedinečného orchestra West Virginia Youth Symphony a študentov Konzervatória J. L. Bellu. Vstup na koncert je voľný.

Orchester West Virginia Youth Symphony

Vznikol v roku 1949. Počas svojej činnosti niekoľkokrát zmenil názov, no jeho cieľ ostal rovnaký. Poskytuje mladým ľuďom príležitosť ukázať svoj talent a vystupovať s orchestrom v rôznych štátoch sveta. Spája najkvalitnejších mladých hudobníkov v tejto oblasti, aby mohli spoločne skúšať a pôsobiť pod inšpiratívnym vedením.

Umožňuje im zažiť prvky profesionálneho prostredia a rozširuje ich repertoár prehrávaním hudby rôznych štýlov. Obohacuje a podporuje miestne školské hudobné programy.

zaujímavý koncert v meste pod Urpínom

Zdroj: mesto BB, Foto: ilustračné