Vo Vlkanovej je v sobotu Deň obce

Z regiónu
0 /

Séria letných dní obcí v okolí Banskej Bystrice pokračuje v sobotu 17. augusta 2019 vo Vlkanovej. Organizátori pripravujú pre návštevníkov zaujímavý program pred obecným úradom.

Ten štartuje hneď ráno o 8:00 hod. hasičskými pretekmi „O pohár starostu obce Vlkanová“. Od 11:00 hod. až začína blok venovaný deťom: V ňom si najmenší budú môcť zajazdiť na koni, pripravené sú animácie, skákací hrad, motorky, maľovanie na tvár či tvorivé dielne.

Od 11:00 do 13:00 hod. sa vo Vlkanovej bude súťažiť aj o najchutnejšiu haruľu. Pre športovcov organizátori pripravili Vlkanovský beh. Deti bežia 500 metrov a juniori s dospelými si vybehnú na trojkilometrovú trať.

V kultúrnom programe o 16:00 hod. vystúpia Duchoňovci z Banskej Bystrice a o 18:00 hod. kapela Olympic Revival BB, ktorá po úmrtí speváka Petra Dudáka nahradí pôvodne ohlásenú skupinu HEX. Od 20:30 hod. to bude  rýchlokurz salsy a od 21:00 hod. až do do polnoci sa môžu všetci zabaviť pri diskotéke.

Počas Dňa obce Vlkanová môžete ochutnať miestnu špecialitu – domácu haruľu, ale aj guláš, cigánsku, špeciality z grilu, palacinky a množstvo iných dobrôt. Všetkých ľudí dobrej vôle pozýva starosta obce Antonín Melichar a Kultúrna komisia pri obecnom zastupiteľstve Vlkanová.

 

Autor: (dem), Foto: ilustračné