Víkendové rodeo v Slovenskej Ľupči

Tip na výlet
0 /

MG_4027

Pre všetkých fanúšikov westernového športu, koní a dobrej zábavy pripravili organizátori už 6. ročník Ľupčianskeho rodea na 17.- 18. júna 2017. Slovenská asociácia western ridingu a rodea rozvíja tento šport aj na strednom Slovensku.

Organizátormi tradičného rodea v Slovenskej Ľupči sú Kamenný ranč Slovenská Ľupča a Obecný úrad Slovenská Ľupča. Na upravenom škvarovom  ihrisku budú predvádzať svoje umenie jazdci na koňoch a rančeri s dobytkom z celého Slovenska i zahraničia.

Program začína v sobotu 17. júna  a v nedeľu 19. júna od 10:00 hod. Súťažiť sa bude v rôznych kategóriách. Diváci opäť uvidia perfektnú prácu pretekárov  s koňmi a nebude chýbať ani lasovanie dobytka.

Preteky vo westernovom jazdení majú dobytkárske a rýchlostné disciplíny.  V sobotu sa súťaží v disciplínach Ranch sorting (triedenie dobytka podľa čísel 2 jazdcami), slávnostný nástup, Team penning (tímové oddeľovanie dobytka 3 jazdcami), Barell race (jazda okolo sudov), Trailer loading (nakladanie teľaťa do vozíka), Calf roping (lasovanie) a Cattle penning (oddeľovanie dobytka jednotlivci). Večer sa postará o zábavu DJ Filip.

V nedeľu to bude Team penning, Trailer loading,  Pole bending (slalom okolo tyčí), Cattle penning, losovanie tomboly a na záver  California ranch roping.

Vstupné pre dospelých je 3 €, deti do 15 rokov 1,50 € a do výšky 1 meter zdarma. Všetky vstupenky budú zlosovateľné v tombole, prvou cenou je LCD televízor.

plagat rodeo

 

 

Zdroj: (dem), Foto: Mirka Chabadová 2016