Vianočné premietanie na amfiteátri po piatich rokoch v Banskej Bystrici

KULTÚRA
1 /

OZ za! amfiteáter opäť pozýva na vianočné premietanie na amfiteátri Paľa Bielika v Banskej Bystrici.Po piatich rokoch tak nadväzuje na tradíciu predvianočného premietania československých rozprávok pod holým nebom pri punči a kapustnici.

Najbližšiu nedeľu 18. decembra o 16:30 sa na amfiteátri bude premietať tentokrát rozprávka AKO VYTRHNÚŤ VEĽRYBE STOLIČKU (Československo 1977 réžia Marie Poledňáková,  80 minút). Možno ide o vôbec prvé premietanie tejto klasickej televíznej rozprávky na veľkom plátne.

„Predvianočné Pelíšky boli druhým filmom, ktorý sme premietali na znovuotvorenom amfiteátri v roku 2014. Vzhľadom na nečakanú účasť sme ďalšie roky vždy víkend pred Vianocami premietali postupne S tebou ma baví svet, Tri oriešky pre popolušku či Perinbabu, až kým nám túto tradíciu neprerušilo najprv počasie a potom pandémia. S kapustnicu a punčom a nebodaj snehom to má na amfíku však neskutočné čaro, a tak verím, že tento rok sa to konečne opäť podarí,“

uvádza Juraj Havlík z OZ za! amfiteáter.

Príďte si s rodinou a blízkymi užiť predvianočnú atmosféru na banskobystrický amfiteáter. Deti do 10 rokov v sprievode dospelých to majú bezplatne!

Vstupenky v hodnote 5 € bude možné zakúpiť len v hotovosti priamo na mieste pred premietaním. Viac informácií získate priamo v udalosti na FB: https://www.facebook.com/events/686245146433363

Zdroj: Juraj Havlík , Foto: Martin Dubovský a ilustračné