Večer folklóru – V Bystrici nevídanô

KULTÚRA
1 /

Vo štvrtok 13. júna 2019 o 19:00 hod. v Športove hale na Štiavničkách bude pod záštitou primátora mesta Jána Noska Večer folklóru pod názvom „V Bystrici nevídanô“. Režisérom a moderátorom večera je Mgr. art. Marian Čupka.

Zachovať folklór, ľudové tradície pre ďalšie generácie je cieľom projektu V Bystrici nevídanô, ktorý sa opäť uskutoční vo veľkom štýle s bohatým programom.

Tento rok organizátori zaradili do projektu významný kolektív oslavujúci 70 výročie vzniku. SĽUK z Bratislavy, ktorý sa predstaví svojím programom pod názvom SĽUK – 70 ROKOV.

Celovečerný 105 – minútový program SĽUK – u obohatí aj tanečná skupina BARDFA z Bardejova a speváčka Martina Ťasková –  Kanošová  (finalisti Zem spieva).

Celé podujatie bude obohatené aj výstavou pod názvom „Na dedine“ z obce Selce, kde sa odprezentujú ľudové zvyky a tradície, výroba masla, syra, kroje z regiónu a iné ľudové zvyky.

Lístky na podujatie sú v predpredaji v sieti Ticketportal a v Informačnom centre mesta na Radnici, v deň koncertu v pokladni.