V piatok je v Klube 77 predvolebná blind disco, zahrajú aj Chudáci a Bezpokory

KULTÚRA
0 /

V Klube 77 na Hornej ulici 54 sa v piatok 29. septembra 2023 po 20:00 hod. bude konať akcia s humorným názvom „Predvolebná skupinová samovražda alkoholom“. Jej cieľom je stretnúť sa pri príležitosti návratu Banskobystričanov na voľby a vyventilovať sa na koncertoch.

Stará ľudová múdrosť vraví, že kto sa vo večer predvolebný do nemoty nevyblázni, päť rokov bude na vládu nadávať.

„Veríme, že voči skúsenosti našich predkov nezostanete ľahostajní a túto kliatbu na seba dobrovoľne neprivoláte. Do tanca, ale aj na zamyslenie, vám zahrajú domáce legendy Bezpokory a Chudáci. Zaznejú hity, novinky či agitované songy a angažovaný hardrock. Po koncertoch sa rozpúta blind disco a čo prinesú skoré ranné hodiny, si nikto netrúfa odhadnúť,”

uvádzajú organizátori blind disco.

Prvá kapela Chudáci o sebe hovorí:

„Chudáci nevedia hrať, ani spievať, ale je to punk a texty sú v slovenčine, takže nepindať a pogovať!”

Druhá kapela Bezpokory (ex-Christmas) hrá angažovaný hardrock, aktuálne kritizuje korupciu v novej skladbe Lóve, ktorú nájdete na Spotify, Apple Music, aj Youtube. V ďalšej novej skladbe Odpad spoločnosti spevák kritizuje kresťanov v politike aj mimo nej, ktorí namiesto tolerancie a lásky k blížnemu podporujú atmosféru nenávisti.

V banskobystrickom Klube 77 bude pri vstupe pripravená aj symbolická volebná urna, do ktorej môže každý anonymne vhodiť svoj hlas. Pred polnocou sa hlasy spočítajú a zistí sa, ako na tom je “bublina” koncertného klubu.

Zdroj: Filip Jánošík Lehotský  , Foto:    Klub 77 a ilustračné