V Múzeu SNP oslávime 78. výročie ukončenia II. svetovej vojny 8. mája zaujímavým programom

SVIATOK
12 /

V pondelok 8. mája 2023 počas štátneho sviatku Dňa víťazstva nad fašizmom si pripomenieme 78. výročie ukončenia Druhej svetovej vojny v Európe. Múzeum Slovenského národného povstania sa v tento deň rozhodlo usporiadať pre širokú verejnosť podujatie v areáli Pamätníka SNP.

Po oficiálnej časti v Pietnej sieni Pamätníka SNP od 12:00 hod. bude múzeum otvorené bezplatne. V areáli bude navyše vysunuté pracovisko Vzdelávacieho centra Múzea SNP s rozmanitými aktivitami pre všetky vekové kategórie.

V kinosále múzea sa budú premietať archívne filmy, ako aj film “Let domov” (začiatok o 18:00 hod.) o československých letcoch v RAF za účasti tvorcov filmu, ako aj dcéry veliteľa 1. čs. stíhacieho pluku Františka Fajtla, pani Jitky Režnej.

Do vojenskej atmosféry vás vtiahnu členovia Klubov vojenskej histórie v ich tábore v skanzene ťažkej bojovej techniky.

Pre rodiny s deťmi budú počas popoludnia pripravené športové aktivity armádneho klubu DUKLA, ako aj Dracula Gymu Vlada Moravčíka. Počas popoludnia stretnete aj ďalšie známe tváre Múzea SNP.

Dracula Gym Vlada Moravčíka

Dracula Gym Vlada Moravčíka

Pozvanie prijali napríklad šéfkuchár Peter Kulhány, ktorý pripraví sladké dobroty, a kávu vám pripraví majster Slovenska v kategórii barista Martin Karabiňoš.

Peter Kulhány

Peter Kulhány

Nemali by ste si nechať ujsť tankovú bitku diaľkovo riadených modelov, či ukážky dravcov sokoliarskej skupiny Biatec. Fanúšikovia Euro suvenírových bankoviek sa môžu tešiť na vydanie novej 0 euro suvenírovej bankovky, ktorej predaj začne práve v tento deň.

Martin Karabiňoš

Martin Karabiňoš

Sviatočný Deň víťazstva nad fašizmom ukončí koncert Vojenskej hudby Banská Bystrica o 17:00 hod. Zmena programu vyhradená. Vstup na podujatie je voľný.

Zdroj: Múzeum SNP , Foto: ilustračné