V Hornej Mičinej sa po štvrtý raz otvoria dvere Mičinského pitvora

KULTÚRA
0 /

Štvrtý ročník divadelno-hudobného festivalu Mičinský pitvor, ktorý sa koná 14. až 16. júna v Hornej Mičinej, bude už tradične plný láskavého a veselého umenia všetkého druhu.  A ako sľubujú organizátori festivalu, bude to opäť parádny cirkus!

Od piatku 14. júna do nedele 16. júna bude Horná Mičiná žiť festivalom Mičinský pitvor. Kulturák, ihrisko, námestíčko a uličky ožijú divadlom, muzikou, cirkusom aj dobrou náladou.

Mičinský pitvor aj tento rok praská od všakovakých dobrôt, ktoré nachystali  umelci a umelkyne zo Slovenska, Čiech a Poľska. Dokonca bude aj špecialita šéfkuchára s názvom Tatranský biftek. Servírovať ho budú  (ne)pripravení herci Lukáš Latinák, Marián Miezga, Martin Nahálka, Martin Šalacha a ich špeciálny hudobný hosť Milan Vojtela.

Z ďalších účinkujúcich to budú Kristína Tormová, Katka Koščová, Martin Geišberg, Daniel Špiner, Duo Kyseli Krastafci, Teáter Komika, Divadielko Maťo, Divadlo Žihadlo, GNAT (Goršecke Narodnie Akademične Teatr), Kolektyw LŁ, San Borondon Cyclo Fanfaria, Tri Tvorivé Tvory, Jana Kirschnerštudenti a študentky banskobystrického Konzervatória J. L. Bellu.

Mičinský pitvor v piatok 14. júna otvorí jeho patrónka, herečka Kristína Tormová a v nedeľu 16. júna ho ukončí workshop nového cirkusu.

Organizátori festivalu, banskobystrické Občianske združenie Umenie na Hornej, okrem potravy pre oči, uši a dušu, myslia, samozrejme, aj na chuťové zmysly návštevníkov festivalovej Hornej Mičinej.

V stánkoch s občerstvením si budú môcť pochutnať na guláši, makových, orechových a tvarohových rezancoch, grilovaných špecialitách, burgroch, palacinkách či lokšiach s pečienkou. Chýbať nebudú ani stánky s handmade výrobkami.

Vstupenky na jednotivé podujatia si môžete rezervovať už teraz online cez stránku www.micinskypitvor.sk alebo kúpiť v predpredaji či osobne v Klube HaD a Železiarstve MT na Hornej Mičinej. Viac informácií získate na www.micinskypitvor.sk alebo https://www.facebook.com/micinskypitvor/.

Zdroj: Anna Gudzová, Foto: Zuzana Štrkula a ilustračné