V Divadle Štúdio tanca môžete vidieť inscenáciu 3×20 Ženy s ocenením DOSKY 2019

KULTÚRA
0 /

Inscenácia 3×20 Ženy získala ocenenie DOSKY 2019 za mimoriadny počin v tanečnom divadle. Udialo sa tak len nedávno počas slávnostného galavečera. Premiéra tohto projektu bola v marci tohto roka a ak ste ju doteraz nevideli, čoskoro budete mať šancu to napraviť.

Aktuálne predstavenie s prestížnym ocenením

Aktuálnosť predstavenia 3×20 Ženy potvrdzuje nielen čerstvo získané prestížne ocenenie, ale takisto aj mrazivé, akútne, no aj pozdvihujúce, s každým dňom viac bublajúce problematiky konfrontované v tomto predstavení.

Projekt 3×20 má výrazne súčasný inscenačný tvar, postavený na energii a výpovedi troch zaujímavých umeleckých individualít počas jedného večera. Divák sa môže tešiť na emócie, vysokú dávku profesionality a estetiky. Každá z troch choreografií je výpoveďou o stave a prežívaní umenia v odlišných svetoch a tematicky odzrkadľujú postoj každej z umelkýň.

Za choreografiami stoja 3 skúsené tanečníčky a choreografky Zuna Vesan Kozánková, Martina Hajdyla Lacová a Lívia Méndez Marín Balážová. 

„Publikum je poslom veľmi dôležitej informácie, ktorej následky môžu ovplyvniť priebeh predstavenia. Interpreti sú zaneprázdnení pohybovými a hlasovými hrami, ktoré majú za úlohu zaujať publikum natoľko, že si ani nevšimnú, že sú spoluúčastníkmi zločinu,“

hovorí choreografka Lívia Méndez Marín Balážová.

Ak by ste chceli zažiť tento výnimočný projekt na vlastnej koži, môžete tak urobiť už 11. a 13. decembra 2019 o 19:00 hod. v Divadle Štúdio tanca, kedy bolo toto predstavenie mimoriadne zaradené do repertoára.

Zaujímavosťou je určite aj fakt, že jednotlivé choreografie naštudovali okrem Tibora Trulika a Michaely Mirtovej, dnes už bývalí členovia umeleckého súboru Isabel Paladin, Michaela Hulvejová, Matej Kubuš a Robert Suchý.

Túto sezónu predstavenie s rovnakou vervou uchopili noví členovia, ktorí do Banskej Bystrice prišli zo všetkých kútov sveta, konkrétne Laura z Čile, Bartek z Poľska, Jason z Malajzie, Julie z Cypru a Felipe zo Španielska

Príďte zažiť poriadnu dávku emócií na vlastnej koži. Vstupenky si môžete zakúpiť v predpredaji v sieti Ticket – Art alebo prostredníctvom rezervácie cez oficiálny web divadla http://www.studiotanca.sk/.

O divadle

Divadlo Štúdio tanca v Banskej Bystrici zahájilo svoje pôsobenie pod vedením Mgr. Zuzany Ďuricovej Hájkovej ešte v roku 1998 a tento rok oslávilo úctyhodné 20. výročie. Za celú tú dobu ponúkajú divákom odvahu, autenticitu, aktuálnosť a profesionalitu, čo je pre divadlo primárnym cieľom.

Vo svojom umeleckom zameraní je striktné a stále razí cestu autorskej tvorby, s maximálnou podporou umelcov, ich tvorivého vyjadrenia a názoru. V tomto ponímaní je naozaj jedinečné a v širokom okolí by sme podobnú inštitúciu, ktorá sa zameriava výlučne na súčasný tanec a súčasné umenie, hľadali asi márne.

Neustále podporuje aj vznik pôvodných tanečných inscenácií a ich pravidelné uvádzanie. V rámci tohto poslania premiérovo uviedlo 51 celovečerných inscenácií, z toho 5 predstavení pre deti a mnoho exteriérových a edukatívnych tanečných projektov.

Divadlo Štúdio tanca doposiaľ uviedlo už takmer 1300 predstavení, z toho vyše 300 na hosťujúcich domácich a zahraničných scénach a svoju tvorbu odprezentovali pred vyše 116 000 divákmi.

Svoje produkcie pravidelne uvádza na viacerých domácich scénach a Slovensko reprezentovalo na prestížnych medzinárodných festivaloch či hosťujúcich zájazdoch v Česku, Poľsku, Maďarsku, Bosne a Hercegovine, Rusku, Nemecku, Taliansku, Belgicku, Francúzsku, Egypte, Japonsku, Indii či Švajčiarsku. Charakteristické umelecké atribúty mu priniesli množstvo ocenení, o.i. je držiteľom Ceny primátora Mesta Banská Bystrica a Ceny ministra kultúry SR.

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. S finančnou podporou Banskobystrického samosprávneho kraja.

Zdroj: Tomáš Nagy, Foto: Ctibor Bachratý a ilustračné