V Bábkovom divadle hrajú posledné predstavenia pre dospelých v sezóne

KULTÚRA
0 /

Jún v Bábkovom divadle na Rázcestí tradične patrí deťom. Počas mája sa však môžete tešiť na dve posledné predstavenia z repertoáru pre dospelých: Monológy na doma a T. V. Recepty. Predstavenia sa hrajú v komornom prostredí divadelného Teátria.

Monológy na doma

Sú súčasnou hrou renomovanej nemeckej dramatičky Ingrid Lausund. Výber troch monodrám z dvanásťdielnej zbierky dostal v BDNR podtitul Spoločenské hry o ne / bezpečí. Autorka sa v nich vyjadruje k spletitostiam našich vnútorných svetov a spoločenských životov.

„Témy ako medzikultúrne spolužitie, sociálna vylúčenosť, či diktát konzumu, prepája témou komfortu nášho „domáceho“ prostredia. Nie náhodne nesú jednotlivé monológy názvy ako Čajník, Posteľ, Doplnky…, Názvy predmetov, ktoré sa určite nájdu aj u Vás doma,“

hovorí dramaturgička BDNR Monika Tatarková.

Monológy na doma uvidíte v inscenačnom prevedení dvoch herečiek a herca divadla, s využitím minimalistickej scény, ukrývajúcej mnoho intímnych tajomstiev… Ide o prvé a jediné inscenovanie hry na Slovensku! Poslednýkrát v sezóne v utorok 14. mája. 

T. V. Recepty

Sezónu pre dospelých na domovskej scéne uzavrú Vansovci. Do svojho príbytku Vás pozvú výnimočné postavy slovenskej minulosti – Terézia a Ján Vansovci. Terézia Vansová sa predstaví ako manželka, spisovateľka, kuchárka, mysliteľka… Ján Vansa ako… jej manžel a  celoživotná inšpirácia.

Monika Tatarková k predstaveniu dodáva:

„Zaujíma vás ako vznikli romány Sitora Podhradských, či Slovenka doma i na cestách? Alebo aký je osud prvej slovenskej knihy receptov? Prijmite svoje miesto, nazrite do kuchyne neobyčajných manželov a všetko sa dozviete!“

NAVYŠE, pri príležitosti konca sezóny budete mať možnosť vyhrať literárny darček z autorského diela T. Vansovej. Na záver večera – aj čosi na zahryznutie… Príďte sa rozlúčiť so sezónou pre dospelých v utorok 21. mája.

Vstupenky na predstavenia si môžete rezervovať na tel. č.: 048/412 55 13, mailom na vstupenky@bnr.sk alebo zakúpiť online na www.ticket-art.sk či priamo v pokladni divadla na Skuteckého ulici 14.

Zdroj: Monika Tatarková , Foto: BDNR