Už 9. sezóna Letného kina na amfiteátri začne 31. mája v rámci festivalu Dni tanca

Kino
0 /

OZ za! amfiteáter pozýva na svoju 9. sezónu Letného kina na Amfiteátri Paľa Bielika v Banskej Bystrici. Aj toto leto si budete môcť vychutnať filmy na obrovskom plátne pod Urpínom a hviezdami. Ako vždy, filmy z každého súdka, aby si každý našiel to svoje.

„Začíname netradične už 31. mája festivalovým filmom Pina. V rámci festivalu Dni tanca 2023 máme na programe ešte jednu tanečnú klasiku klasík: Hriešny tanec (13. júna z 35 mm filmovej kópie). To aspoň raz za život na veľkom plátne jednoducho treba zažiť,“

uvádza premietač Michal Jaso.

Do programu sa dostali hneď tri tohtoročné novinky z domácej produkcie: Smolu nosíš ty, láska, Slúžka a komédia Invalid, ktorej sa podarilo nazbierať zaujímavé návštevnosti aj recenzie.

„Menším divákom sa u nás vždy páčilo, takže na nich myslíme a v programe si nájdu animáky, ako Spider-Man: Cez paralelné svety a novú Pixarovku Elementy. Pre tých väčších divákov sme zasa pripravili nedele hrôzy s novinkami Evil Dead: Vzostup zla, Strašiak a Pápežov exorcista,“

dopĺňa dramaturg Slavo Sochor.

Slavo Sochor

Slavo Sochor

Určite potešia aj ďalšie novinky, ako Rýchlo a zbesilo 10, Transformers: Monštrá sa prebúdzajú, Flash, malebná novinka Wesa Andersona Asteroid City či dlho očakávaný nový Indiana Jones a Nástroj osudu.

 

A na koniec mesiaca príde špecialitka pre milovníkov klasického filmu: absolútna kultovka sci-fi žánru Blade Runner z veľmi vzácnej pôvodnej 70 mm kópie.

„Ak ste jeden, či jedna z tých, ktorí si radi pozrú klasický film, určite sledujte novovzniknutú stránku festivalu [ppf]: 70mm.sk,“

uzatvára Jaso.

Ivan Školuda a Michal Jaso

Ivan Školuda a Michal Jaso

Online predpredaj vstupeniek je spustený na webovej stránke letnekino.bbamfiteater.sk so zvýhodneným vstupným 6€ v predpredaji. Tu je zverejnený aj kompletný júnový program, pričom  aktuálne informácie je možné naďalej sledovať na facebookovej stránke facebook.com/amfik.bb.

Zdroj: Juraj Havlík , Foto: Ivan Golembiovský a ilustračné