Starosta Becík: Ak vláda do týždňa nezačne s uvoľňovaním, podporím otváranie prevádzok

SPRÁVY
4 /

Starosta obce Dvory nad Žitavou Branislav Becík je známy svojimi otvorenými kritickými vyhláseniami na riadenie boja s pandémiou touto vládou. Ako prvý odmietol nezmyselné celoplošné antigénové testovanie v obci, pre svojich obyvateľov zohnal respirátory FFP2 aj ivermektín, teraz sa postavil za miestnych podnikateľov a živnostníkov živoriacich kvôli vládnym opatreniam.

Branislav Becík v najnovšom videu tvrdí, že už 16 dní v ich obci nezachytili ani jedného obyvateľa pozitívneho na COVID-19. Preto sa pýta , prečo nemôžu byť otvorené malé obchody, prevádzky a služby miestnych podnikateľov a živnostníkov, keď veľké nadnárodné reťazce sú permanentne otvorené a bohatnú tak úkor našich živnostníkov, ktorým vláda bráni podnikať.

Narážal tým na tlačenice ľudí pred Veľkou nocou, keď vo veľkých obchodných reťazcoch bola hlava na hlave, ale drobné prevádzky musia byť zatvorené. Pritom menšie prevádzky si vedia oveľa lepšie regulovať počty zákazníkov tak, aby prípadné riziko šírenia vírusu medzi nimi bolo minimálne.

Preto ak sa vláda nerozhýbe a do týždňa nezačne s uvoľňovaním  opatrení tam kde je to možné, podporí vo svojej obci otváranie prevádzok malých podnikateľov a živnostníkov.

Okrem toho starosta Becík pripomenul dnes už bývalému premiérovi Igorovi Matovičovi, že pred pár dňami si na tlačovke dal dvakrát dole rúško z tváre, za čo by normálny občan dostal pokutu.

Politici pritom ľuďom neustále prízvukujú osobnú zodpovednosť s tým, že majú dodržiavať protipandemické opatrenia vrátane nosenia respirátorov či rúšok v interiéroch aj exteriéroch.

„Môžeme si aj my dať rúška dole z tváre? Môžeme začať otvárať prevádzky? Napríklad v našej obci s 5000 obyvateľmi už niekoľko týždňov nemáme ani jedného pozitívneho. A namiesto toho, aby dochádzalo k uvoľňovaniu opatrení, tak naša vláda stále čaká,“

pripomína Branislav Becík vo svojom  zverejnenom  videu. Zároveň dodáva, že napríklad v Rakúsku už premiér Kurz hovorí o dátumoch, kedy chcú uvoľňovať opatrenia a otvárať prevádzka, ale naša vláda len vyčkáva.

„Nedokážem sa už pozerať na likvidáciu tohto obyvateľstva, ktorú zapríčinila táto vláda. Nie covid, ale táto vláda,“

hovorí Becík a upozorňuje, že množstvo rodín dnes doslova živorí.

Autor: (tom), Foto: ilustračné