SpOlu tour Tomáša Klusa: Koncert v Banskej Bystrici

KULTÚRA
0 /

Bratislava zažila v nedeľu večer prvý zo série koncertov Tomáša Klusa a jeho Cílovej skupiny v rámci turné SpOlu 2019. V stredu 10. apríla 2019 od 19:00 hod. si v Ministry od Fun počas troch hodín môžu vychutnať skladby z jeho nového albumu a najväčšie hity aj Bystričania.

Pred bystrickým koncertom

Tomáš Klus si srdcia fanúšikov získava svojou hudobnou tvorbou, bezprostrednosťou a aj úprimnosťou vo svojich názoroch na dianie v spoločnosti. Český pesničkár sa rád zabáva a je to aj vidieť počas jeho vystúpení. Hoci poradie a zoznam skladieb je vopred dané, sprievodné slovo speváka je už výsledkom daného momentu.

„Toto je sociálny experiment a dnešný koncert bude trvať dlho. Najskôr budeme hrať to, čo chceme my, potom ešte chvíľu to, čo chceme my a potom zahráme to, na čo čakáte,“

zaznelo od Tomáša Klusa medzi úvodnými skladbami a bratislavské publikum sa zabávalo.

tomas klus

Turné k novinkovému albumu SpOlu sa nesie v duchu albumu, teda aby sme sa medzi sebou rozprávali. Takto pristupuje Tomáš Klus aj k svojim fanúšikom na koncerte. Reaguje na publikum, vo vhodných momentoch prispeje vtipnou poznámkou a keď komunikuje v slovenčine, diváci šalejú.

Vo výbere 35 skladieb zaznievajú očakávané Pocity, Pánu bohu do oken, Nina, Dobré ráno aj avizované skladby z nového albumu ako A pak, Tichá voda, Dobrodružce.

„Nechávam to na spontánnosť, keďže za tie roky hrania som pochopil, že niekedy je lepšie sa nechať unášať prítomnosťou,“

hovorí hosť turné Juraj Hnilica, ktorému tiež patrilo pódium.

juraj hnilica

Podobne k programu turné pristupuje aj Tomáš Klus:

„Moc neplánujem. Väčšinu vecí nechávam vzniknúť tam, kde som. Som rovnaký na pódiu i mimo neho. Neoddeľujem prácu a rodinu. Stále som tam len ja, stále tá istá osoba.“

SpOlu tour je plné skvelých skladieb, ktoré sú charakteristické nielen svojou melodickosťou, ale aj zaujímavými textami. Pomedzi ne si diváci užijú nekončiacu zábavu v podaní Tomáša Klusa a jeho kolegov, ktorí sú naladení na rovnakú vlnu a neboja sa spraviť si zábavu aj sami zo seba.

YHnsXgqo

Koncerty sa začínajú o 18:30 hod. vystúpením Juraja Hnilicu a o 19:00 hod. nastupuje na pódium Tomáš Klus s Cílovou skupinou.

Turné SpOlu pokračuje v Nitre a v stredu 10. apríla 2019 v Banskej Bystrici, potom sa presúva do Trenčína, Žiliny, Popradu a Košíc. Vstupenky na jednotlivé koncerty sú k dispozícii v predajnej sieti www.predpredaj.sk.

7Mi0zakc

Tomáš Klus 2019 tour SpOlu

07.04.2019  Bratislava, HANT Aréna

08.04.2019  Nitra, PKO

10.04.2019  Banská Bystrica, Ministry of Fun

11.04.2019  Trenčín, Športová hala

13.04.2019  Žilina, Event House

14.04.2019  Poprad, Aréna Poprad

16.04.2019  Košice, Spoločenský pavilón.sk

 

Zdroj: Andrea Čurná, Foto: Karol Jagoš a ilustračné