SOFTIP Trojkráľový večerný beh štartuje v pondelok 6. januára 2020

ŠPORT
0 /

Blíži sa sviatok Troch kráľov a to je neklamný znak, že v pondelok 6. januára 2020 štartuje už 9. ročník SOFTIP Trojkráľového večerného behu ulicami Banskej Bystrice. Bude to prvý tohtoročný beh zo série Marathon BB Tour 2020.

Miesto štartu a cieľa je na Námestí SNP. Štart behu je o 17:30 hod. Pripravený je 5,39 – kilometrový okruh historickým centrom mesta Banská Bystrica, cez Park pod Pamätníkom SNP s viacnásobným prebehnutím po Námestí SNP, kde doznievajú tóny Vianoc a burácanie vítania Nového roka 2020, kde vonia punč a svetlá hrajú všetkými farbami.

Organizátori o SOFTIP Trojkráľovom večernom behu hovoria:

„Nabitá atmosféra, plná vzrušenia a novoročných záväzkov, ktorá ťa poženie do cieľa. Množstvo divákov, ktorí sú stále nablízku. Nenechaj si ujsť túto fiestu a uži si to spolu s ostatnými, získaj prvú medailu kolekcie 2020 a prvé body v Marathon BB Tour 2020.“

V cene štartovného je štartové číslo s čipom, taška s grafikou podujatia, jedinečná medaila s grafikou podujatia, punč, možnosť získať hodnotné ceny v záverečnom žrebovaní. Ale hlavne je to zážitok, ktorý sa v našom meste opakuje iba raz v roku.

U mužov i žien sa beží v šiestich  kategóriách od 15 rokov až po 60 rokov a viac. Prví traja muži a prvé tri ženy v každej kategórií získajú vecné ceny. Prví šiesti muži a prvých šesť žien v absolútnom poradí dostanú finančné odmeny od 20 do 100 eur. Odmenu vo výške 50 eur môže získať bežec, ktorý prekoná čas traťového rekordu. Počet účastníkov je limitovaný, k dispozície bude presne 1 300 miest.

Registráciu a všetky potrebné informácie nájdete na www.marathonbbtour.sk. Pred podujatím v sobotu 4. januára 2020 si pretekári môžu prísť po štartový balík do bystrickej  Europy na predregistrácii od 16:00 do 18:30 hod. Registrácia pred štartom bude prebiehať na Radnici od 14:00 do 16:30 hod.

A takto sa na Troch kráľov bežalo ulicami mesta Banská Bystrica vlani:

Autor: (dem), Foto: ilustračné