V sobotu je v Rudlovej – Sásovej Babie leto (v záhrade)

ZAUJÍMAVOSŤ
0 /

Komunitné centrum Sásová na Tatranskej ulici pripravuje na sobotu 6. októbra 2018 Babie leto (v záhrade). Je to voľné pokračovanie komunitného festivalu Leto v háji.

Komunitné Babie leto

Organizátori Babieho leta na najväčšom banskobystrickom sídlisku pozývajú všetky vekové skupiny návštevníkov slovami:

 „Srdečne pozývame na podujatie BABIE LETO. Témou tohto roka sú rôzne podoby komunít. Súčasťou programu bude divadelné predstavenie pre deti – Maťko a Kubko z Divadla z pasáže, koncert Roba Miklu, diskusia o význame komunitných centier pre rôzne skupiny obyvateľov a obyvateliek v našom meste, Zmenáreň a premietanie tematického filmu. Pre deti sú pripravené aj pohybové a tvorivé dielničky. Začíname o 15:00 rozkrojením komunitného koláča. Príďte si spríjemniť jesennú sobotu v našom komunitku.“

babie leto5

Po slávnostnom otvorení za účasti poslancov z Rudlovej – Sásovej  o 15:30 hod. pokračuje program moderovanou diskusiou o rôznorodých komunitách v našom meste, o možnostiach zlepšovania života, význame a prínose komunitných centier pre obyvateľov. Zároveň budú fungovať tvorivé dielničky a prebiehať pohybové aktivity pre deti pod vedením Lesného klubu Mravenisko.

O 16:30 hod. začne predstavenie Divadla z Pasáže „Maťko a Kubko“. Potom nasleduje  „Zmenáreň“, v ktorej si členovia rôznych komunít budú môcť podvihnúť svoje sebavedomie s modelmi skúsených divadelníčok s členkami občianskeho združenia Sanare na podporu duševného zdravia. K dispozícii tu budú aj skúsené vizážistky.

babie leto7

Kultúrny program od 18:30 hod. zabezpečia  temperamentné vystúpenia mladých rómskych tanečníkov a tanečníc z o.z. Nádej deťom a o 19:00 hod. príde hlavná hviezda večera – populárny spevák Robo Mikla. Na záver to bude filmové premietanie.

Počas celého podujatia bude Ľudka Hoffmanová pripravovať bylinkové čajíky z jej čarovnej záhradky a nejaké prekvapenia pod zub. V závislosti od počasia bude časť podujatia (programy pre deti, sprievodné aktivity) prebiehať aj v komunitnej záhrade pri KC Sásová (vzadu za bývalou ZŠ Tatranská).

babie leto6

Program Babieho leta

15:00 – 15:30 slávnostné otvorenie festivalu spojené s krájaním komunitného koláča

15:30 – 16:30 otvorená diskusia na tému rôznych podôb komunít, tvorivé dielne a pohybové aktivity pre deti

16:30 – 17:30 predstavenie Divadlo z Pasáže

17:30 – 18:30 Zmenáreň

18:30 – 19:00 tanečné vystúpenia o.z. Nádej deťom

19:00 – 20:00 koncert Robo Miklu

20:00 – 21:00 filmové premietanie a záver podujatia

babie leto9

 

Zdroj: KC Sásová, Foto: FB ilustračné