Skupina Mňága a Žďorp predstaví nový album v sobotu na koncerte v Banskej Bystrici

KULTÚRA
0 /

Mňága a Žďorp má nový singel a klip s hercom Lukášom Pavláskom. Aktuálne sú na turné po Slovensku a už túto sobotu zavítajú aj do Banskej Bystrice.

Valmezskí klasici melancholického pop rocku Mňága a Žďorp nedávno vydali nový album Třecí Plochy, z ktorého aktuálne predstavujú videoklip k pesničke Kanárci v klecích.

Podľa slov kapely je veselý, tanečný a romantický. Klip natočil Dan Růžička, jeden z momentálne najúspešnejších reklamných režisérov. Ku kapele sa dostal cez komika Lukáša Pavláska, ktorý vo videu účinkuje v hlavnej úlohe.

„Lukáš nám Dana predstavil po jednom našom koncerte v Lucerna Music Bare, že je to vraj chlapík, ktorý točil všetky tie vtipné reklamy s ním, Ivanom Trojanom a Jakubom Kohákom. Mne sa veľmi páčili a keďže sa Danovi páčil náš koncert, prišiel s návrhom, že by pre nás niekedy natočil videoklip,“

hovorí spevák skupiny Petr Fiala.

Fiala hovorí, že natáčanie prebiehalo v úplnej pohode, pričom so samotným dejom videoklipu prišiel režisér.

„Mal len zadanie, aby to bolo veselé, tanečné a romantické, s dobrým koncom, presne ako tá pesnička. A na forme čiernobielej grotesky sme sa tiež hneď zhodli, pretože ich všetci máme radi.“

Spoluprácu samotnú si kapela podľa slov frontmana Fialu pochvaľovala:

 „On vie, čo chce, dokáže do vysvetliť, my zase spravíme, čo treba. Časom sme sa naučili spolupracovať len s ľuďmi, ktorým úplne dôverujeme. Takže im do ničoho nekecáme a len sa tešíme na výsledok.“

Okrem Lukáša Pavláska v klipe účinkujú Anka Schmidtmajerová, Pavel Šimčík z Dejvického divadla, komik Petr Vydra, Eva LeimbergerováAnežka Rusevová. Pesnička je, ako to už pri Mňáge chodí, o láske. Respektíve ako prezradil Petr Fiala:

„O tej sekunde, kedy niekoho stretnete a všetko sa vo vašej osobnej galaxii zmení a nedá sa s tým nič robiť. Našťastie.“

Mňága a Žďorp je momentálne na klubovom turné s novým albumom Třecí Plochy. Na Slovensku sa predstavili 31. 10. v Novom Meste na Váhom, 1. 11. sú v Žiline a v sobotu 2. 11.  v Banskej Bystrici. O týždeň zakončí slovenskú časť turné 8.11. v prešovskom Stromoradí a 9.11. v Trnave.

Naživo Mňága a Žďorp predstavia svoj nový album v sobotu 2. novembra 2019 o 20:00 hod. na bystrickom koncerte v Klube 77 na Hornej 54.

Predpredaj vstupeniek v Lenna Cafe (bývalá Kakatka – Horná 20, Banská Bystrica) v cene 12 € a rovnako v  obmedzenom počte v sieti Tootoot. Na mieste budú vstupenky v predaji v cene 15 €. Viac informácií nájdete aj na Facebook evente.

 

Zdroj: Edo Kopček, Foto: archív kapely