Siedmy ročník Vínšpacírky sa už pripravuje, bude po tradičnom termíne Radvanského jarmoku

KULTÚRA
0 /

Aj keď sa v mesiaci apríl pre koronavírus tradičná Vínšpacírka nekonala, organizátori sľúbili všetkým fanúšikom dobrého vína, že si dobrú náladu a jeho chuť užijú v septembri.

Po konzultácii s vedením mesta sa termín podujatia presúva na 19. septembra. Organizátori už teraz pracujú na prípravách a veria v zodpovednosť Slovákov pri dodržiavaní nariadení.

Po zvážení všetkých okolností, ale taktiež vďaka veľkej podpore a záujmu zo strany návštevníkov i vinárov, organizátori obľúbeného podujatia na jar rozhodli, že Vínšpacírku presunú do druhej polovice roka.

„Ukázalo sa, že to bolo správne a zodpovedné,“

hovorí Martin Repaský, predseda Cechu hostinských a pokračuje:

„Avšak v jesennom termíne nastala malá zmena. Po konzultácii s vedením mesta sme pristúpili k posunu avizovaného dátumu . Vínšpacírka sa bude konať až po termíne, kedy býva Radvanský jarmok, a to 19. septembra 2020.“

Obľúbená banskobystrická vínna cesta bude zohľadňovať a akceptovať všetky platné nariadenia, ktoré budú v danom čase aktuálne. Martin Turčan z organizačného tímu Vínšpacírky ubezpečuje verejnosť slovami:

„S úradom Hlavného hygienika Slovenskej republiky budeme konzultovať všetky potrebné nariadenia a opatrenia. Zdravie je pre nás na prvom mieste.“

Organizátori sú presvedčení, že tohtoročná Vínšpacírka bude mať úplne inú chuť. Bude oslavou života a slobody na najkrajšom námestí v Banskej Bystrici.

Všetky doteraz zakúpené darčekové poukazy, vstupenky aj Extra BoBuleostávajú aj naďalej v platnosti. Predpredaj lístkov za zvýhodnenú cenu pokračuje a je posunutý do 4. septembra 2020. Viac informácií získate na www.vinspacirka.sk.

A ešte spomienka  na zatiaľ poslednú Vínšpacírku 2019:

Zdroj: Black Apple , Foto: Vinšpacírka a Mirka Chabadová