Septembrové CINEMAX BB ponúka filmy After:Sľub, Pinocchio, Mulan a Ďalšie jahniatko

Kino
0 /

V septembri nezačína iba školský rok, ale s takmer už jesennou ponukou filmových noviniek prichádza aj bystrické multikino CINEMAX BB. Pozrite si spolu s nami video ukážky s krátkym obsahom nových filmov.

AFTER: SĽUB od štvrtka 3. septembra

Romantický film, USA 105 minút. Nechajte sa rozpáliť. Osudová láska Tessy a Hardina prejde divokým vývojom i zradou a čaká ju naozajstná skúška ohňom. Po nečakanom odhalení už ich život a vzťah nebude nikdy taký ako predtým. Fenomenálne prijatie knižnej série After sa prenieslo aj na veľké plátna a po úspešnom filme After: Bozk prichádza do kín pokračovanie s názvom After: Sľub. Na scenári tentoraz pracovala priamo autorka knižných predlôh Anna Toddová, čo fanúšikom sľubuje väčšiu vernosť knihám. After: Sľub tiež prináša odvážnejší príbeh plný vášne a sexuálneho napätia.

Slušné dievča Tessa a tajomný rebel Hardin prepadli vzájomnej osudovej láske. Na ničom inom nezáleží a ani jeden z nich nemá čo stratiť. Až na to, že môžu stratiť jeden druhého, teda vlastne úplne všetko. A práve takéto nebezpečenstvo hrozí vo chvíli, keď sa Tessa dozvie o stávke, ktorá ich vzťahu predchádzala, a o jednom Hardinovom škaredom tajomstve z minulosti. Hardin býval krutý a nespútaný, často dievčatá využíval a potom ich odkopol. Teraz je to on, kto by mohol skončiť so zlomeným srdcom.

Urobil obrovskú chybu, pre ktorú sa môže láska jeho života skončiť. Dokáže prekonať tiene minulosti a vybojovať svoju lásku späť? Nebude to jednoduché. Silná vášeň a divoký vzťah totiž Tessu zmenili – už nie je tým nevinným dievčaťom. Stále je zamilovaná, ale zároveň je aj silnejšia a dospelejšia. Určite sa nechce utápať v slzách. Nový chlapec, ktorý sa v jej živote objavil, je navyše pozorný a dobrý. S ním by jej srdce mohlo konečne nájsť pokoj. Je ale pokoj to, po čom skutočne túži? Nevyhrajú napokon elektrizujúce dotyky, nenásytné bozky a horúca túžba, ktorú dokáže vzbudiť iba nebezpečný Hardin Scott?

Prvá časť s názvom After: Bozk zaznamenala v slovenských kinách podobný divácky úspech ako úvodný diel ságy Twilight. Filmy zo série After vznikajú podľa rovnomenných knižných bestsellerov. Prvé príbehy pod hlavičkou After písala Anna Toddová na voľne prístupnú internetovú platformu Wattpad, kde sa stali obrovským hitom a získali si miliardu prečítaní. Úspech, aký autorka nečakala ani v najtajnejších snoch, vyústil do vydania série kníh a následne aj do natáčania celovečerných filmov.

PINOCCHIO od štvrtka 3. septembra

Fantasy, Taliansko 124 minút. V novom prevedení ikonickej klasiky milovanej na celom svete sa Matteo Gerrone vracia k autentickým koreňom Pinocchiovho príbehu. Tento prevratný hraný film sa natáčal v nádhernom talianskom prostredí a Garrone vytvára bohatý fantastický svet záhad a zázrakov plný zrozumiteľných, vtipných a dojímavých momentov.

Oscarový herec Roberto Benigni hrá Geppetta, starého rezbára, ktorý bábku vytvorí. Stane sa však niečo zázračné – táto huncútska bábka začne rozprávať, dokáže chodiť, behať a jesť ako ktorýkoľvek chlapec. Geppetto ho nazve Pinocchiom a vychováva ho ako syna.

Rezbár Geppetto vychováva oživenú bábku Pinocchia ako vlastného syna. Pinocchio však nie je úplne najvzornejší chlapec a nechá sa ľahko zviesť k darebáctvam, vďaka ktorým prežíva veľké množstvo rôznych dobrodružstiev. Jedného dňa je podvedený, unesený a naháňajú ho banditi naprieč svetom plným neuveriteľných netvorov – z brucha obrej ryby sa cez zem hračiek dostane až na pole zázrakov. Podarí sa Pinocchiovi uniknúť a splniť svoj sen stať sa skutočným chlapcom?

MULAN od piatku 4. septembra

Dobrodružný rodinný film, USA 115 minút.  Čínsky cisár vydá nekompromisné nariadenie. Každý muž z rodiny musí slúžiť v cisárskej armáde a obrániť krajinu pred bojovnými kočovníkmi zo severu. Najstaršia dcéra váženého cisárskeho bojovníka Hua Mulan sa však prezlečie za muža, vstúpi do armády a zaujme miesto svojho chorého otca.

Ako cisársky bojovník čelí nástrahám na každom kroku. Počas svojej cesty však objavuje svoj skrytý potenciál a učí sa využívať svoju vnútornú silu. Z odvážneho dievčaťa sa tak stáva vážená bojovníčka, ktorá si získa rešpekt nielen národa, ale aj svojho hrdého otca.

Matkou filmu o Mulan sa stala novozélandská režisérka Niki Caro, ktorá so štúdiom Disney už pracovala na snímke McFarland (2015). Tentoraz však získala veľký priestor na sebarealizáciu, keďže projekt Mulan mal rozpočet až 200 miliónov amerických dolárov a stal sa tak jedným z najdrahších filmov režírovaných ženou.

Tak diváci majú možnosť vidieť veľkolepú snímku natáčanú primárne na Novom Zélande a pre niekoľko scén cestoval filmový štáb aj do Číny. O kvalitu práce režisérky nie je pochýb, má za sebou film Whale Rider (2002), ktorý získal na filmových festivaloch množstvo cien a jej portfólio dopĺňa aj snímka North Country (2005).

Pôvodnú Baladu o Mulan spracoval do filmového scenára tím štyroch tvorcov. Rick Jaffa a Amanda Silver sa stáli známymi najmä prácou na projektoch Zrodenie planéty opíc (2011), Jurský svet (2015), Úsvit planéty opíc (2014) alebo Vojna o planétu opíc (2017). Druhá dvojica scenáristiek Elizabeth Martin a Lauren Hynek pracovali na textoch pre snímky Boy Eats Girl: A Zombie Love Story (2019), alebo aj vo filme The Christmas Ball (2020).

ĎALŠIE JAHNIATKO – Artmax film v utorok 8. septembra o 18:30

Hororová dráma, Belgicko, Írsko, Poľsko a USA 92 minút. Ďalšie jahniatko je temný hororový príbeh dievčaťa Selah, ktoré sa narodilo do alternatívne žijúcej náboženskej komunity známej ako „Stádo“. Toto čisto ženské „Stádo“, tvorené ženami a dievčatami v rozličnom veku, žije izolovane v poľnohospodárskej osade a je vedené jediným mužom.

Svojho vodcu prezývajú „Pastierom“ a každá z dievčat je buď jeho milenkou, alebo dcérou. Násťročná Selah je absolútne oddaná stúpenkyňa sekty, paralelne voči tomu sa však spriatelí so Sarah, ženou, ktorá, pre svoju skepsu voči Pastierovmu učeniu, bola vylúčená z komunity. Prichádza deň, keď je Selah poctená možnosťou zúčastniť sa posvätného rituálu „rodenia jahniatok“. Tento zážitok ju navždy zmení. Okrem toho sa od tej doby ukazujú zvláštne vízie spochybňujúce, všetko, čo ju a jej sestry Pastier učí…

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese http://www.cine-max.sk/.

Zdroj: CINEMAX BB, Foto: ilustračné