Rytmy odinakiaľ na Námestí SNP – Horúce latino a Pod mexickým klobúkom

KULTÚRA
0 /

Leto v štýle latino alebo mexicano s bubnovou show môžete zažiť na bystrickom Námestí SNP počas najbližšieho júlového víkendu. V sobotu vystúpia na pódiu v centre nášho mesta Dominika Titková so svojou kapelou a Campana Batucada, v nedeľu Mariachi sin fronteras.

Sobota 13. júla o 20:00 na Námestí SNP

Horúce latinsko – americké rytmy, tanečná a bubenícka show na jednom pódiu! Talentovaná Dominika Titková so svojou kapelou a nezabudnuteľná bubnová show Campana BATUCADA roztancujú námestie.

Meno Dominiky Titkovej, rodáčky z Nitry, sa stáva čoraz známejšie. Okrem sympatickej tváre si ju môžete spojiť s hudbou a na slovenské pomery netradične zafarbeným hlasom. Svojimi koncertmi so skupinou Dominika Titková & Friends prináša na slovenskú hudobnú scénu kúsok exotiky a latino rytmy. Zažijeme koncert kvalitnej kapely, ktorá prekvapí energickou hudbou s prímesou latinsko – amerických rytmov.

CAMPANA BATUCADA je prvá škola samby na Slovensku. Jedinečný bubenícky orchester interpretujúci brazílsku Sambu, Batucada, Samba Reggae, Maracatu, Samba Afro spojené s moderným groovom, Zakladateľom a lídrom skupiny je Igor „Presidente“ Holka. Čaká nás dobrá nálada, rytmus, pohyb a energia. Jednoducho bubenícka show!

Nedeľa 14. júla o 20:00 na Námestí SNP

Mariachi hudba bola deklarovaná svetovou organizáciou UNESCO v novembri 2011 ako nehmotné kultúrne dedičstvo ľudstva. Mariachi hudba je jedným z najreprezentatívnych prkov mexickej kultúry. Od svojho vzniku v štáte Jalisco v Mexiku to bol spôsob, ako vyjadriť šťastie, smútok, radosť alebo zlosť.

Mariachi sin fronteras z Bratislavy alebo mariachi bez hraníc je hudobná skupina hrajúca tradičné mexické piesne a hudbu štýlu mariachi. Mexické kostýmy zdobené výšivkou, sombrera, červené mašle a hlavne radosť z mexickej hudby, o ktorú sa chcú podeliť.

Autor: (dem), Foto: ilustračné