Rally Show v Dolnej Strehovej podporí pacientov bystrickej Detskej nemocnice cez Neónku

SPRÁVY
1 /

RALLY KLUB Dolná Strehová pozýva na medzinárodné amatérske automobilové preteky Rally Show Dolná Strehová, ktoré sa uskutočnia v sobotu 24. augusta 2019 v Dolnej Strehovej so štartom o 10:00 hod. Vítaní sú aj malí pacienti Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou Banská Bystrica, ktorí sa budú môcť v súťažných autách povoziť. Finančný výťažok bude darovaný OZ Neónka.

Občianske združenie Rally klub Dolná Strehová

Má za úlohu usporadúvať automobilové, športové a kultúrne podujatia. Rally klub Dolná Strehová usporadúva priemerne 6 pretekov ročne a 1 x ročne medzinárodný automobilový pretek, ktorý sa jazdí v rámci seriálu Mini Rally Cup (MRC).

Automobilové pretekov sa uskutočňujú s cieľom propagácie automobilového športu a zviditeľnenia regiónu okolo Dolnej Strehovej. Cieľom je pritiahnuť čo najväčší počet divákov a hlavne mladých ľudí,  ukázať im, že aj takýmto spôsobom sa dá tráviť voľný čas.

Neónka a Detská klinika SZU DFNsP Banská Bystrica

Do redakcie sme dostali mail od MUDr. Niny Háberovej v tomto znení:

„Sme 4 mladé lekárky II. Detskej kliniky SZU Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou Banská Bystrica. Keďže dennodenne pracujeme na oddelení, vieme čo zlepšiť, čo potrebujú naši pacienti a ako  a v čom pomôcť našim chronicky chorým detským pacientom. Ich ochorenia sú často dlhodobé, v niektorých prípadoch celoživotné, vyžadujú si zakúpenie špeciálnych pomôcok, režimové opatrenia či špeciálnu diétu.

Ďalej text pokračuje:

„To nás viedlo k založeniu neziskovej organizácie Neónka, na pomoc deťom s chronickým neonkologickým ochorením. Našou benefičnou akciou sú  Amatérske automobilové preteky v Dolnej Strehovej. Zisk zo štartovného je venovaný našej neziskovej organizácii. S prípravou podujatia nám pomohla matka chlapca, ktorý je v našej starostlivosti.“

Radi sa pripájame k pozvaniu na Rally Show Dolná Strehová v sobotu 24. augusta 2019. Vašou účasťou podporíte dobrú vec.

Autor: (dem), Foto: Auto sport foto, DFNsP BB a ilustračné