Príď si aj Ty zatancovať po boku slovenskej tanečnej elity + súťaž o lístky

KULTÚRA
0 /

Už o pár dní v Banskej Bystrici začína jedno z najväčších breakingových podujatí na svete. Medzinárodný festival The Legits Blast každý rok navštevujú tanečníci z celého sveta, preto sa jeho organizátori čoraz viac snažia priblížiť svojim priaznivcom aj vďaka niekoľkým inovatívnym projektom.

Projekt Youth is the Future

Jedným z nich bude aj tento rok projekt Mladí sú budúcnosť (Youth is the Future), ktorý sa ponesie vo výnimočnom duchu. Po prvý raz bude celý jeho line – up zameraný na slovenských umelcov.

Projekt Youth is the Future sa v rámci festivalu uskutoční už po tretíkrát. Kým v roku 2016 a 2018 sa ho zúčastnili umelci z krajín Vyšehradskej štvorky, tento rok sa organizátori rozhodli podporiť najmä domácu scénu.

,,Do Banskej Bystrice každý rok prichádzajú stovky zahraničných návštevníkov, ktorým ponúkame možnosť učiť sa a inšpirovať tým najlepším, čo tanečná scéna ponúka. Tento rok sme sa však rozhodli line – up tanečníkov projektu Youth is the Future obmeniť a v rámci neho svetu ukázať slovenskú tanečnú elitu. Predstaví sa Nika, Otec Mirec, legenda Laci Strike či tanečník Spunkey, ktorých výsledky zodpovedajú svetovej úrovni,“

informuje o programe Miroslav Križan, jeden z organizátorov festivalu.

Projekt je určený deťom a mladým, ktorých zaujíma Hip – Hopová kultúra. Okrem tanečných lekcií, ktoré sa uskutočnia v centrálnom priestore Europa Shopping Center, si preto budúmôcť vyskúšať aj tvorbu graffiti alebo vlastných beatov, a to vďaka jedinečným workshopom.

,,Ako organizátori tanečných podujatí evidujeme, že na strednom Slovensku podobné edukačné akcie pre deti chýbajú. Preto sme radi, že už po tretí raz môžeme podporiť našu mládež a prispieť k ich rozvoju v oblasti tanca a tejto kultúry,“

dodáva Križan.

Projekt Youth is the Future sa uskutoční v piatok 26. júla od 12:00 hod. Účasť na ňom je bezplatná, pričom po boku svojich tanečných idolov si bude môcť mládež zatancovať medzi 14.00 a 18.00.Programom bude sprevádzať moderátor Otec Mirec a o tú najlepšiu tanečnú hudbu sa postará BJ Piggo.

Festival The Legits Blast  štartuje už v stredu 24. júla, a jeho program vyvrcholí hudobnými koncertmi v sobotu 27. júla. Príďte si aj vy vychutnať päť dní plných skvelej hudby, tanca a nadupaných vystúpení. Vidíme sa v Banskej Bystrici.

Program projektu pozri na www.tlb.sk.

Súťaž o dva lístky na The Legits Blast 2019

V nasledujúcej súťaži sa dvaja z Vás, naši milí čitatelia, môžete stať majiteľmi dvoch lístkov na The Legits Blast v sobotu 27. júla 2019 v Banskej Bystrici  Stačí správne odpovedať na položenú otázku, odpoveď odoslať aj s Vaším mailovým a hlavne telefónnym kontaktom do stredy 24. júla 2019  do 24:00 hod. na mailovú adresu consulting.toman@gmail.com  Zo správnych odpovedí vylosujeme výhercu dvoch lístkov

Súťažná otázka: 

„Koľký ročník Hip – Hopového festivalu The Legits Blast sa koná v Banskej Bystrici tento rok?  

Zdroj: Black Apple, Foto: The Legits Blast a ilustračné