Predstavujeme zaujímavé filmové novinky v CINEMAX BB od štvrtka tohto týždňa

Kino
0 /

Banskobystrické multikino CINEMAX BB je tu pre vás aj v nasledujúcich júnových dňoch. V ponuke je od štvrtka niekoľko filmových noviniek, ktoré sa oplatí vidieť. Pozrite si ich prehľad aj s video ukážkami.

KEBY RADŠEJ HORELO

Komédia, Česká republika 90 minút. Dedinská komédia o dobrovoľných hasičoch s Miroslavom Krobotom, Michalom Isteníkom a Annou Polívkovou v hlavných úlohách. Zbor dobrovoľných hasičov musí čeliť úplne inej výzve, než ako je nejaký obyčajný požiar. Snímka Keby radšej horelo mala svetovú premiéru na prestížnom filmovom festivale Berlinale.

Obyvatelia jednej českej dediny sa pripravujú na Veľkú noc, jarmok je v plnom prúde, chlapi pred krčmou komentujú zelené pivo a nebezpečenstvo chemtrails, keď vtom oslavy naruší dodávka, ktorá narazí do fontány na námestí. Vodičovi sa podarí zmiznúť, všetkým je však úplne jasné, že šlo o teroristický útok. Bezpečnosť celej obce teraz závisí od hasičov, od ich odhodlania a obetavej práce.

Náčelník požiarnického zboru a jeho zástupca sú celoživotní priatelia, sú ako otec a syn, mentor a jeho študent. Spolu s ostatnými hasičmi sa púšťajú do pátrania po páchateľovi a okrem toho musia zabezpečiť hladký priebeh veľkonočných sviatkov. Pre náčelníka v podaní Miroslava Krobota znamená celý incident nebývalú vzpruhu, stáva sa hrdinom okamihu a pre celé okolie pevnou oporou.

Jeho zástupca je však trochu neistý, s manželkou čakajú dieťa a on po prvýkrát v živote zažíva, čo to znamená mať prehnaný strach o rodinu. Má dobré srdce, len príliš verí všetkému, čo mu ľudia povedia a čo nájde na internete. Napokon by bolo azda pre všetkých lepšie, keby radšej horelo…

BUZZ LIGHTYEAR

Dobrodružný animovaný sci-fi film, USA 105 minút. Každý filmový fanúšik má rád dobrého hrdinu, niekoho, koho môže obdivovať, komu môže fandiť. Praví filmoví hrdinovia prekonávajú neprekonateľné prekážky, aby neustále zachraňovali alebo ochraňovali. Buzz Lightyear je presne takýmto typom hrdinu a zároveň aj veľkým fenoménom strieborného plátna.

A presne takéhoto hrdinu si predstavovali filmári pri vytváraní postavy Buzza pre celovečerný film “Toy Story” štúdia Pixar Animation z roku 1995. Prešlo 21 rokov a režisér Angus MacLane prichádza s novým príbehom o tomto populárnom neohrozenom hrdinovi. Akčné dobrodružné sci-fi a príbeh o Buzzovi Lightyearovi sleduje legendárneho vesmírneho strážcu na intergalaktickom dobrodružstve.

Príbeh filmu začína keď vesmírny strážca Buzz Lightyear a jeho veliteľka Alisha Hawthornová s posádkou viac ako tisíc vedcov a technikov sa vracajú domov zo svojej poslednej misie. Približne 4,2 milióna svetelných rokov od Zeme im senzor signalizuje blízkosť neprebádanej, ale na zdroje potenciálne bohatej planéty.

Buzz vydá rozkaz presmerovať ich prieskumnú loď na močaristú planétu s agresívnymi lianami a obrovskými rojacimi sa chrobákmi. Snaha o rýchly odlet sa však náhle nešťastne zvrtne a vyvrcholí haváriou, ktorá zničí palivový článok a Buzz, Alisha a celá ich posádka uviaznu na nie príliš prívetivej planéte.

„Buzz je chlapík, ktorý je už nejaký čas na vrchole svojich schopností,” hovorí výkonný producent Andrew Stanton, ktorý sa podieľal na všetkých štyroch filmoch série Toy Story. „V tomto filme sme svedkami jeho prvého pádu. Nikdy predtým to nezažil. Je to ctižiadostivá postava. A svet teraz naozaj potrebuje viac ambicióznych postáv,“ pokračuje Susman.

ELVIS – Babská jazda streda 22. júna o 18:00

Dráma, USA 159 minút. Veľkolepý film Baza Luhrmanna sa ponára do života a hudby Elvisa Presleyho (Austin Butler) a jeho vzťahu s jeho záhadným manažérom, plukovníkom Tomom Parkerom (Tom Hanks).

Príbeh sa ponára do komplexnej dynamiky medzi Presleym a Parkerom trvajúcej viac ako 20 rokov, od Presleyho vzostupu k sláve až po jeho neslýchaný úspech, na pozadí rozvíjajúcej sa kultúry a straty nevinnosti v Amerike. Stredobodom tejto cesty je jedna z najvýznamnejších a najvplyvnejších osôb v Elvisovom živote, Priscilla Presley (Olivia DeJonge).

Babská jazda je akcia prístupná od 18 rokov. V určený večer pripraví CINEMAX BB pre dámy predpremiéru vybraného filmu, na ktorom sa s kamoškami skvele zabavíte. Pred filmom si vychutnáte welcome drink a v kinosále na vás čakajú darčeky od partnerov, bohatá tombola a napokon skvelý  film.

GEORGE MICHAEL FREEDOM UNCUT – streda 22.júna o 20:00

 

Pop dokument, Veľká Británia 108 minút. Keď v decembri 2016 zomrela hudobná ikona George Michael, bol to pre popový svet obrovský šok. Vplyvný muzikant, ktorý svoju kariéru začal v duu Wham!, za sebou nechal dedičstvo v podobe len piatich sólových albumov – mnohé z nich sa ale stali klasikou.

Napríklad Listen Without Prejudiuce, Vol. 1, ktoré vyšlo v roku 1990. A práve formatívne a zároveň turbulentné obdobie, ktoré po vydaní tohto albumu nastalo, podrobne sleduje dokument George Michael Freedom Uncut.

Dokument bol natočený pred Michaelovým predčasným odchodom a je vyrozprávaný im samotným, významne sa tak podieľal na tvorbe tohto filmu, ktorý je jeho záverečným umeleckým odkazom. Jedinečný a autorizovaný pohľad do súkromia slávneho speváka exkluzívne v kinách CINEMAX.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na  adrese http://www.cine-max.sk/.

Zdroj: CINEMAX BB, Foto: ilustračné