Pozvánka na cestovateľskú besedu s Davidom Slovákom v ŠVK Banská Bystrica

KULTÚRA
0 /

Chcete sa dozvedieť viac o Slovensku? Nenechajte si ujsť pútavé rozprávanie Davida Slováka a jeho rozprávanie o slovenských zákutiach. Štátna vedecká knižnica (ŠVK) – Centrum slovanských štúdií  pozýva na ďalšie stretnutie pod názvom „Slovák behá po Slovensku – 10 rokov behania po Slovensku“.

Stretnutie s cestovateľom Davidom Slovákom bude pútavým rozprávaním a nie je to jeho prvé zdieľanie cestovateľských zážitkov v knižnici. David Slovák má za sebou už desiaty rok cestovania po našej krásnej krajine a prináša tipy na tie najzaujímavejšie miesta, ktoré sa u nás dajú navštíviť.

Ako sám o sebe hovorí:

Zamestnaný človek, ktorý má prekvapivo veľa času na aktivity všetkého druhu. Milovník a zároveň odporca mnohých vecí, amatérsky cestovateľ (občas len prstom po mape) fanúšik techniky a dobrého jedla. Večne chudobný – v mysli za vodou a vtipný, len ak je niekto aj ochotný sa smiať“.

Okrem svojich zážitkov, opíše ako dieťa dokáže zmeniť cestovateľský život ukáže, že Slovensko nie sú len Tatry, Bojnice a miesta, na ktoré sa chodí len kvôli instagramovej fotke.

V mesiaci november sa záujemcovia o cestovateľské zážitky s ním môžu stretnúť aj v iných slovenských mestách: v Liptovskom Mikuláši, Trenčíne a Topoľčanoch.

Do Banskej Bystrice zavíta v utorok 21. novembra 2023 o 17:00 hod. a podujatie bude v Spoločenskej sále Štátnej vedeckej knižnice.

Cestovateľské besedy sú pripravené aj v roku 2024 a stretnúť sa môžete so zaujímavými domácimi či zahraničnými hosťami (prezentácie o regiónoch Španielska v Centre hispánskej kultúry ŠVK a iné).

Zdroj: Soňa Šóky , Foto: ilustračné a archív Davida Slováka