Po vystúpení súrodencov Palovičovcov pokračuje 63. Banskobystrická hudobná jar 4. apríla koncertom Lotz Trio

KULTÚRA
0 /

O úžasnú atmosféru a silný kultúrny zážitok na 63. ročníku Banskobystrickej hudobnej jari sa minulý týždeň postarali klaviristka Jordana Palovičová a violista Ivo Palovič. V podaní oboch súrodencov zazneli v Robotníckom dome diela slovenských a anglických skladateľov. Ich koncertné vystúpenie si pripomíname niekoľkými fotografiami.

Do vĺn klasickej hudby sa už 4. apríla 2024 o 18:00 hod. ponorí aj historická Radnica na Námestí SNP. Tešiť sa môžete na Komorné zoskupenie Lotz Trio, ktoré v súčasnosti patrí medzi špičkové komorné telesá, reprezentujúce slovenské koncertné umenie už v mnohých európskych aj zámorských krajinách.

Súrodenci Palovičovci v Robotníckom dome

Súrodenci Palovičovci v Robotníckom dome

Lotz Trio: Listy pre Constanze

Lotz Trio je zoskupením interpretov hrajúcich na unikátnych kópiách basetových rohov vynikajúceho prešporského a viedenského nástrojára Theodora Lotza (1746 – 1792).

Zakladateľom súboru je Róbert Šebesta, ktorý sa špecializuje na výskum a interpretáciu hudby na dobových historických nástrojoch, chalumeau a basetových rohoch. Premiérové vystúpenie malo Trio na festivale Konvergencie 2004.

Lotz Trio

Lotz Trio

Komorné zoskupenie Lotz Trio patrí v súčasnosti medzi špičkové komorné telesá, reprezentujúce slovenské koncertné umenie už v mnohých európskych aj zámorských krajinách. Jeho členovia Róbert a Ronald Šebestovci a Igor Františák interpretujú klasické diela na replikách basetových rohov.

Dychový nástroj s mimoriadne krásnou farbou si zamiloval aj W. A. Mozart. Práve z jeho odkazu zaznejú dve divertimentá a úprava niekoľkých častí z opery Čarovná flauta. Počas koncertu, ktorý sa uskutoční 4. apríla tohto roka v priestoroch historickej radnice, budú znieť i úryvky z Mozartovej korešpondencie milovanej manželke Constanze.

Lístky sú dostupné na https://www.ticketlive.sk/…/listy-pre-constanze-banska….

Zdroj: (tom) a mesto BB , Foto: Martin Dubovský a ilustračné