Organ a spev v sobotu rozozvučia evanjelický kostol v Brezne

KULTÚRA
0 /

Jedinečné tóny najväčšieho hudobného nástroja zaznejú opäť počas Organového koncertu v evanjelickom kostole v Brezne už túto sobotu 15. februára o 16:00 hodine.

Aj tento rok v breznianskom evanjelickom kostole zaznejú tóny jedinečného hudobného nástroja počas Organového koncertu. Organista Martin Šálka predvedie svoje umenie hry na organe. Spevom umocnia atmosféru muzikálový spevák Martin Vetrák s opernou speváčkou Andreou Kirschovou. Na klavíri ich bude sprevádzať Miroslava Potančoková.

Neopakovateľnú atmosféru Organového koncertu dotvoria spevom aj mladé spevácke talenty z Detského speváckeho zboru Felix ZUŠ Heľpa. Novinkou tohto roku je zmena miesta konania, ktorá opäť dodá koncertu jedinečnosť  aj pre verejnosť, ktorá sa koncertu zúčastnila minulý rok.

Mesto Brezno v spolupráci s Technickými službami, OOCR REGIÓN HOREHRONIE a Cirkevným zborom ECAV na Slovensku, sa aj tento rok rozhodli zorganizovať Organový koncert, nakoľko mal v minulom roku medzi verejnosťou úspech a do rímsko -katolíckeho kostola zavítalo veľké množstvo ľudí nielen z mesta a okolia, ale taktiež turisti, ktorí do regiónu prichádzajú.

„Sme veľmi radi, že v našom meste organizujeme aj podujatia takéhoto charakteru v priestoroch krásnych kostolov, ktoré tu máme. Verím, že tretí ročník organového koncertu opäť prinesie krásny umelecký zážitok a dúfam, že toto podujatie bude každým rokom viac obľúbené a stane sa každoročnou tradíciou,“ 

hovorí Tomáš Ábel, primátor mesta Brezno.

Zdroj: OOCR Región Horehronie, Foto: 2019 koncert v rímsko-katolíckom kostole