Obidve haly banskobystrického zimného štadióna dostávajú novú tvár

SPRÁVY
3 /

Vlani v decembri začala  historicky najväčšia rekonštrukcia oboch hál banskobystrického zimného štadióna za 5,5 milióna eur. Po podpise zmluvy medzi mestskou obchodnou spoločnosťou MBB, a. s. a vysúťaženým zhotoviteľom stavebných prác – spoločnosťou INGSTEEL, spol. s. r. o.  pristúpil dodávateľ  k stavebným prácam, ktorých výsledok sa dnes už jasne rysuje.

Podľa zmluvy by celková rekonštrukcia zimáku mala byť ukončená do 10 mesiacov, takže „barani“ by tu po ročnej prestávke už mohli odohrať novú sezónu hokejovej Tipos Extraligy 2021/22.

Po čase sme sa  priamo na stavbe presvedčili, že stavebné práce sú v plnom prúde. V hlavnej hale je osadená nová konštrukcia západnej tribúny. Pod ňou vznikne centrálny vstup, vďaka ktorému sa prepoja vnútorné priestory severnej a južnej tribúny.

V zázemí pod západnou tribúnou pribudnú štyri rozľahlé šatne pre mladých hokejistov, nové centrálne sociálne zariadenia, fanshop a športový obchod, reštaurácia a piváreň s krytou terasou i brusiareň korčúľ.

Kompletne sa vymieňa vzduchotechnika, dokončuje sa čelné predpolie haly A, oblúková strecha dostáva nový reflexný náter. Zároveň sa finalizujú práce na rekonštrukcii tréningovej haly B.

Vymieňa sa aj celá oblúková presklená konštrukcia východnej fasády, vo vnútri haly sa rekonštruujú toalety pri VIP-ke, priestory rolbárne, inštaluje sa aj efektné osvetlenie a ozvučenie, veľkoplošné LED obrazovky, najmodernejšie pružiace mantinely, ktoré zvýšia ochranu hokejistov pred zranením a podobne. V okolí zimného štadióna sa napokon upravia spevnené plochy.

Primátor Ján Nosko k aktuálnemu stavu prác na rekonštrukcii banskobystrického zimáku uviedol:

„Stavebné práce  na zimnom štadióne pokročili. V týchto dňoch sa zatepľuje hala B a finalizujú sa práce tak, aby sme začiatkom augusta mohli sprístupniť tréningovú ľadovú plochu. V hale A bola osadená konštrukcia západnej tribúny a aktuálne sa realizuje aj reflexný náter strechy, ktorý vytvorí lepšie klimatické podmienky vo vnútri štadióna. Teším sa na výsledok.“

Bystrický fanklub „baranov“ sa počas zápasov vždy vie postarať o jedinečnú atmosféru, ktorá povzbudí hráčov a postaví na nohy celý zimák. Nielen hokejisti, ale aj oni sa tešia na nový štadión. Aj napriek tomu, že v ňom počas sezóny trávia mnoho času, momentálne ho môžu sledovať len z diaľky.

Niekoľkých z nich preto primátor mesta pozval, aby s ním absolvovali kontrolný deň a pozreli si prebiehajúcu rekonštrukciu vnútorných priestorov na vlastné oči.

Primátor Nosko skonštatoval.

„Som rád, že boli spokojní a už sa nevedia dočkať, keď si budú môcť zápasy baranov užiť vo vynovenom domácom prostredí.“

Modernizáciou najstaršieho zimného štadióna na Slovensku vznikne v Banskej Bystrici kvalitné športovisko spĺňajúce technické podmienky a trendy 21. storočia pre tréningovú a zápasovú činnosť hokejovej mládeže i dospelých. Zároveň to bude dôležitá súčasť športovej infraštruktúry pre organizáciu EYOF 2022.

Autor: (tom), Foto: Mesto BB a Marek Rakovský