Nedeľné Námestie SNP: V znamení draka – príbehy ohňa

KULTÚRA
0 /

Už túto nedeľu 18. augusta o 20:30 hod. sa môžete na Námestí SNP v Banskej Bystrici kochať jedinečným divadlom. Návštevníkov očarí audiovizuálna ohňová show o dračích príbehoch  s názvom „V znamení draka“.

Spoločnosť veselých šermiarov Cassanova a Vrbovské vŕby pripravili pre Bystričanov a návštevníkov mesta veľkolepú audiovizuálnu ohňovú show. Bude to zaujímavé spestrenie bystrického Kultúrneho leta 2019.

Cassanova

Je spoločnosť veselých šermiarov z Banskej Bystrice je skupina ľudí zaoberajúca sa šermom, dobovými historickými výjavmi, predstaveniami a rekonštrukciami. Cieľom ich predstavení je veselou formou prezentovať výjavy z histórie a tak vytvoriť pre diváka pomocou obrazového a zvukového vnímania dokonalú ilúziu a prenesenie do historických čias.

Vrbovské vŕby

Sú skupina z Vrbového hrajúca ľudovú hudbu. Vedúcim skupiny je Andrej Budislav Jobus (hrá na gajdách). S touto skupinou sa môžete stretnúť najmä na festivaloch historického šermu. Skupina pri hre využíva popri známych nástrojoch (gajdy, bubon, píšťalky) aj niektoré menej známe (ozembuch, mrmlák, trombita).

Autor: (dem), Foto: Mirka Chabadová a ilustračné