Národné finále súťaže Spievam po francúzsky bude v Banskej Bystrici

KULTÚRA
1 /

Alliance Française Banská Bystrica Vás môže po dvoch rokoch online režimu s videoklipmi pozvať prezenčne do Robotníckeho domu v sobotu 28. mája 2022 od 15:00 hod. na národné finále súťaže Spievam po francúzsky.

Tak ako v roku 2019 uvidíte v sále Robotníckeho domu najlepších spevákov vo francúzštine z celého Slovenska. V apríli sa konali tri semifinálové kolá v Bratislave, Košiciach a Zvolene.

Víťazkou stredoslovenského semifinále na Zvolenskom zámku sa stala Veronika Volovárová, ktorú pochopiteľne môžete vidieť aj vo finále.

„Už tradične sú súťažiaci zoradení do troch kategórii podľa veku. Počas prestávok medzi vystúpeniami jednotlivých kategórií bude možné kúpiť si francúzske palacinky,“

hovorí Tomáš Márton, prezident Alliance Française Banská Bystrica.

Tomáš Márton

Tomáš Márton

„Rok čo rok sa účastníci súťaže zlepšujú a venujú pozornosť najmenším detailom, ktoré môžu častokrát tvoriť rozdiel medzi nimi. Je na nás, aby sme im ponúkli tie najlepšie podmienky. Toto finále nie je len súťažou v speve.“

dodáva Thomas Laurentriaditeľ AF Banská Bystrica.

Thomas Laurent

Thomas Laurent

Nezabudnite ani na afterparty, ktorá sa bude konať od 19:00 hod. U Francúza Jazz klub 12. Francúzsko-slovenské duo Choco & Luna sa postará o hudobnú časť večera. Vstup je voľný.

A na záver malá video spomienka na predchádzajúci ročník Spievam po francúzsky v roku 2019:

 

Autor: (tom) , Foto: ilustračné Alliance Française