Na benefičnej Angelus After Party vystúpi kvarteto kapiel, celý výťažok ide na nákup prístroja pre Rooseveltovu nemocnicu

KULTÚRA
0 /

Na júnový Angelus Fest, na ktorom sa organizátorom podarilo vyzbierať 1 800 € na nákup prístroja (inštrumentária pre rigídnu bronchoskopiu) slúžiaceho na diagnostiku a liečbu ochorení centrálnych dýchacích ciest pre potreby Rooseveltovej nemocnice v Banskej Bystrici, nadväzuje už tradičná „afterka“, ktorá sa uskutoční v piatok 5. júla 2024.

Už po tretíkrát to bude vo vonkajších priestoroch banskobystrického SOVA bar & art klubu. Vystúpi kvarteto zaujímavých kapiel a celé vstupné – spolu s už vyzbieranými peniazmi – pošlú organizátori Rooseveltke.

„Kapela GAZDASGRIND vznikla v roku 1998. Pre tých čo nás nepoznajú: máme na konte 3 albumy v štýle death/grind (a kadečo iné) a aj dosť koncertov. Posledný album z roku 2015 má názov „Zlo“. Od 2018 bola kapela uložená na zimný spánok, no v 2023 sa po druhej dlhšej pauze prebrala a znovu aj s pôvodným gitaristom Motajom, ktorý v 2015 odišiel z kapely. Bude to náš prvý koncert po vyše 6 rokoch a tešíme sa naň,“

znie predstavenie a pozvanie od kapely GAZDASGRIND, ktorá na júlovom koncerte zažije svoje comeback.

GAZDASGRIND

GAZDASGRIND

„Momentálne fungujeme v zostave z rokov 2011-2015: Motaj, Ďegvaj, Jozef, Pajko. Zahráme skladby z albumov „PéVé3eS“ (2007) a „Gazdovská Veselica“ (2010), pridáme možno jednu-dve zo „Zla“. Budeme veľmi radi, keď sa prídete pozrieť v hojnom počte (nie len na nás) a tým podporíte aj dobrú vec. Tak šup, šup všetci na Anjelsku afterpárty! P.S. Borovička bude pre najlepšieho tanečníka. NA GAZDAS, NA CHLASTAS (aj NA NECHLASTAS),“

dodáva kapela GAZDASGRIND.

https://www.youtube.com/watch?v=ACh2OIcqWBQ

MODERN AGE DYING je modern melodeath metalová kapela z Nitry, ktorej vznik sa datuje na prvú polovicu roka 2016 a ešte v tom roku sa prezentovali podomácky nahraným digitálnym EP debutom „The Age of Regression“ a v roku 2023 sa kapele konečne podarilo dokončiť debutový album „The Sunless Empire“.

MODERN AGE DYING

MODERN AGE DYING

V súčasnosti je tvorba kapely ovplyvnená hlavne modernými odnožami metalu, avšak v skladbách sú aj silné vplyvy klasických žánrov ako black metal či thrash metal. Kapela sa snaží svojou hudbou predstaviť fiktívne príbehy s hlbšími myšlienkami, čo je počuť najmä na skladbách v albume „The Sunless Empire“. Atmosféra je dokresľovaná symfonickými prvkami či inštrumentálnymi vsuvkami, kontrastujúcimi s brutalitou, ale aj ostrou gitarovou melodikou.

„V OLD TOMB máme radi dobrých ľudí, čo si zvolili cestu robiť tento svet krajším. Organizátori tejto akcie jednoznačne spadajú do tejto kategórie, preto sme veľmi radi prijali pozvanie zahrať na nej. Odskočíme od práce na novom albume a zahráme vám stoner/doom metal v našom podaní, ktorý cibríme už od roku 2021,“

uvádza kapela OLD TOMB.

OLD TOMB

OLD TOMB

V  aktuálnej zostave tvorenej Andrejom Lencsésom (OHEN, HECATONCHEIR, WE STILL HERE), Filipom Potrokom (ex-DAMATO, ex-THE CITADEL), Tomášom Dobim (ex-DAMATO, ex-THE CITADEL) a Tomášom “Shortym“ Lagom (IONS, ex-SYMBIOSIS, ex-MILHOUSE) mala kapela možnosť hrať na minuloročnej akcii Angelus Spring Metal Storm vo Zvolene a bola to riadna divočina. O to viac sa chalani tešia na túto párty, na ktorú vás pozývajú. A my sa tešíme na vystúpenie OLD TOMB (kapela bude hrať ako druhá v poradí).

Prirovnávajú ich ku kapelám typu ALICE IN CHAINS, PARADISE LOST či dokonca českým legendám KABÁT a HARLEJ, oni svoj štýl nazvali „melodický hard rock s trochu depresívnymi slovenskými textami“.  Nedávno sa premenovali z NOT PROMISING CASE na SÍRA a svojím setom otvoria Angelus After Party 2024.

SÍRA

SÍRA

„V prvom rade sme úplne nadšení, že dva dni po sebe (keďže 6.7.2024 vystúpime na benefičnom Anima Feste v Dolnom Kubíne) môžeme svojou hudbou pomáhať tým, ktorí to potrebujú. Fanúšikovia sa môžu tešiť asi hlavne na nás. Radi sa s kýmkoľvek stretneme a porozprávame. Hoci sú naše texty vážne až depresívne, mimo pódia je s nami určite väčšia sranda. Ale aj naša hudba má niečo do seba. A pokiaľ všetko pôjde ako má, bude práve Angelus After Party druhým koncertom s úplne novou koncepciou našich vystúpení, ktorú chystáme. Tak teda nemeškajte, pretože hráme prví,“

pozýva na koncert kapela SÍRA.

A prísť medzi prvými sa určite oplatí – okrem toho, že stihnete vystúpenia všetkých 4 kapiel, prví 7 platiaci fanúšikovia dostanú aj malý darček (CD, plagát, obrázok a podobne).

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, granty poskytli Nadácia SPP a 365.nadácia, partnerom podujatia je Pivovar Radegast.

Viac informácií nájdete na facebooku  Angelus Festu https://www.facebook.com/angelusfestbb a https://www.facebook.com/events/441912224965933.

Zdroj: Vlado Lauko  , Foto: Juraj Bendárik (Síra), archív kapiel a ilustračné