Miki Skuta má klavírny recitál v Národnom dome: Bach, Beethoven a Debussy

KULTÚRA
0 /

V banskobystrickom Národnom dome v piatok 9. júna 2023 o 19:00 hod. vystúpi špičkový slovenský hudobník, klavirista a skladateľ Miki Skuta. V jeho podaní zaznejú skladby Bacha, Beethovena a Debussyho. Nenechajte si ujsť tento neopakovateľný zážitok.

Miki Skuta je jedným z najvýznamnejších reprezentantov slovenského klavírneho umenia. Študoval na VŠMU v Bratislave u profesorky Evy Fischerovej-Martvoňovej  a v Paríži u Claude Helffera.

Miki Skuta

Miki Skuta

Je laureátom viacerých domácich i zahraničných súťaží. Svoj všestranný talent využíva v oblasti klasickej hudby, v jazze i v populárnej hudbe.

Spolupracoval s mnohými významnými osobnosťami, vystupoval ako sólista doma i v zahraničí a koncertoval s najvýznamnejšími domácimi orchestrami, ale napríklad aj s Bruckner Orchester Linz či Symfonickým orchestrom Danubia – Budapest.

Nahrávky Mikiho Skutu s dielami Bachových Goldbergových variácií (Hevhetia) získali najvyššie hodnotenie v prestížnom britskom BBC Music Magazine. Na konte má tiež CD s klavírnymi dielami Beethovena, Chopina, improvizačné projekty Darmstadt Acoustic Breakcore so skladateľom a flautistom Marekom Piačekom a 10 Initial Epilogues s rakúskym pozaunistom Bertlom Mütterom.

Je držiteľom ocenenia Krištáľové krídlo a Ceny Frica Kafendu.

Klavírny majster Miki Skuta

Klavírny majster Miki Skuta

Koncom minulého roka Miki Skuta vydal album Karma – Haikus & Interludes. Celý album nahral sám a do tohto diela vložil svoju fascináciu starými japonskými básňami haiku, Zen budhizmom, snahou byť koncentrovaný na jednu jedinú chvíľu v prítomnosti.

Album vyšiel vo vydavateľstve Real Music House a zaradil sa k najvýraznejším umeleckým počinom roka 2022. (https://www.realmusichouse.sk/2022/12/15/miki-skuta/).

Klavírny recitál Mikiho Skutu v banskobystrickom Národom dome je prísľubom výnimočného hudobného zážitku.  Umelec na ňom uvedie skladby Toccata D dur, BWV 912Toccata e mol, BWV 914 od Johanna Sebastiana Bacha, 32 variácií c mol, WoO 80 a Sonátu Es dur Les Adieux, op.81a od Ludwiga van Beethovena, ako aj Reflets dans l´eauCe q´ua vu le vent d´Ouest od Claude Debussyho.

Koncert sa uskutoční v piatok 9. júna 2023 o 19:00 hod. Predpredaj vstupeniek: Informačné centrum v Radnici na Námestí SNP (vstupné 15 €, študenti a dôchodcovia 10 €).

Zdroj: Anna Gudzová , Foto: ilustračné