Liba Chiara Hladeková vo VKMK Banská Bystrica

KULTÚRA
0 /

liba chiara hladekova1

Pozývame Vás na stretnutie s autorkou Libou Chiarou Hladekovou.  V zaujímavom rozprávaní priblíži svoje zážitky z putovania do mesta Santiago de Compostela.

Návšteva v Banskej Bystrici

 Liba Chiara Hladeková príde do Verejnej knižnice Mikuláša Kováča na Jilemnického 48 v utorok 13. júna  2017 o 16:30 hod. a porozpráva o svojej ceste do Santiaga de Compostela, ktorú absolvovala pešo po Svätojakubskej ceste. Zároveň bude prezentovať svoju knihu Čas, kdy nohy byly středobodem mého vesmíru”  a besedovať s návštevníkmi.

Camino de Santiago alebo Cesta do Santiaga de Compostela – Starobylá putovná cesta sv. Jakuba je súčasťou svetového kultúrneho dedičstva. Liba Chiara Hladeková o svojej ceste hovorí:

„Putovala som pešo od 1. do 30. apríla 2014,  za mesiac som prešla osamote 830 km. Na konci to bolo už náročné, cítila som celé  telo, hádam len vlasy sa vyhli bolesti. Camino je o slobode a jednoduchosti, záleží len na vás, odkiaľ a ako dlho idete, či cestu pojmete ako zoznamovaciu párty alebo ostanete osamote v mlčaní. Stretnete kohokoľvek, je tu kotol národností, kultúr a rozmýšľania, je tu dokonalý priestor na poznávanie sveta a  seba samého. Všetko čo máte, sa musí vojsť do jedného batoha. Musíte sa ceste poddať, prijať jej pravidlá a nebojovať s ňou.“  

Liba Chiara Hladeková

Pochádza z Moravy, ale už roky žije na Slovensku, okrem písania pôsobí i ako lektorka jogy a trénerka pamäti. Sama o sebe uvádza:

„Volám sa Liba Chiara Hladeková a pochádzam z Moravy, preto niekedy hovorím československy alebo slovenskočesky? Zvláštne meno – Chiara, že?  Priniesla som si ho z Cesty sv. Jakuba do Compostely. A práve tam sa začal rodiť program “Žite lepšie”, ktorý využíva moje vedomosti, skúsenosti, poznatky a nadšenie z oblastí  klasická joga, trénovanie pamäti,    koučovanie  a joga smiechu.                                                                                                                                                                 

Som výnimočná, ale inak a rôznorodo sú výnimoční všetci okolo mňa. Každý človek na svete je niečím originálny, neopakovateľný a úžasný. Verte mi, veľa o TOM viem.

 Čo je v živote dôležité? 

 –  zmysel pre humor a sebairóniu

–  rovnováha 

–  túžba  

–  dopriať druhým 

–  učenie sa  

– spoznávanie

 Už som spomenula CAMINO – na jar roku  2017 som sa tam vydala druhý krát a znova to bol vzácny a jedinečný čas, ktorý som tam strávila. Na základe môjho denníka z prvého Camina v roku 2014 vznikla kniha  “Čas, kdy nohy byly středobodem mého vesmíru”
Ak sa so mnou chcete bližšie zoznámiť, nazrite do nej  . . .

Hladeková pozvánka

 

 

Zdroj: (dem), Foto: ilustračné a FB