Letné kino na amfiteátri s digitálnym premietaním a programom na jún

Kino
0 /

V sobotu 1. júna otvorí  O. Z. za! amfiteáter jubilejnú 5. sezónu Letného kina na amfiteátri. Návštevníci určite ocenia novinku, ktorou bude digitálne premietanie s novou projekčnou technikou a obrazom na celý rozmer plátna.

Digitálne premietanie na amfíku od 1. júna

Organizátori z O. Z.  za! amfiteáter informujú o atraktívnej novinke slovami:

Temné časy tmavého a malého obrazu sú preč. A nie len to – vďaka tomu môžeme premietať aj premiérové tituly a novinky. Premietať sa bude častejšie (okrem utorkov niekoľkokrát týždenne) a výber z programu bude bohatší.“

Premietač Michal Jaso si pochvaľuje výkon xenónovej výbojky 6kW, pretože jedná sa o jeden z najvýkonnejších digitálnych premietacích strojov.

„Treba zároveň povedať, že tento technický posun o level vyššie ešte nie je ukončený a v budúcnosti je na rade zvuk, ktorý taktiež potrebuje výraznú investíciu, ako aj ďalšie časti priestoru amfiteátra. Poďakovanie jednoznačne patrí Lánikovcom a spoločnosti Kolotoče, s.r.o. a Audiovizuálnemu fondu, „

hovoria organizátori.

Letné kino už tradične otvoria 1. júna na Deň detí  o 21:30 hod. filmovou rozprávkou „Ako si vycvičiť draka 3“. V nedeľu 2. júna to bude film Avengers: Endgame.

Okrem toho sa filmoví diváci môžu tešiť  na 4. ročník európskej Prehliadky 70 mm panoramatických filmov PPF 2019 v dňoch 13. – 15. júna. Tento rok to budú filmy Dunkirk, Ready Player One a Armageddon.

Premietač Ivan Školuda k digitálnemu premietaniu dodáva:

„Dlho pripravované prekvapenie na 5. sezónu je tu. Stálo nás to veľa síl a energie a teraz je na divákoch, aby prispeli aj svojou pravidelnou návštevou. To bude pre nás tá najväčšia odmena, že sme sa nesnažili zbytočne.“

Aktuálne informácie o filmových podujatiach na bystrickom amfiteátri nájdete na www.bbamfiteater.sk resp. na FB https://www.facebook.com/amfik.bb/.

Program Letného kina na jún 2019