Koncert SLÍŽE & KAFE PO 100 ROKOCH TOUR 2024 prichádza do Banskej Bystrice

KULTÚRA
1 /

Skupiny Horkýže Slíže a Iné Kafe vyrazili po prvýkrát v histórii na spoločné turné. Dve najúspešnejšie slovenské kapely vo svojich žánroch zavítajú túto jar do štyroch slovenských miest. Po Košiciach, Žiline, Bratislave sa v piatok 10. mája 2024 predstavia v banskobystrickej Tipsport Aréne.

Slíže & Kafe po 100 rokoch tour 2024 v meste pod Urpínom

Obidve kapely odohrajú svoj plnohodnotný program, pričom koncertný večer otvorí ako hosť skupina Zoči Voči. Celkovo prinesie koncert vyše troch hodín parádnej muziky.

Slíže & Kafe

Slíže & Kafe

Myšlienka tohto spoločného projektu bola v hlavách členov oboch skupín už dlhšiu dobu, no až teraz dostala reálnu podobu. Kapely Horkýže Slíže a Iné Kafe sa už takmer 30 rokov spolu míňajú či stretávajú na festivalových pódiách a konečne tak nastal čas uskutočniť spoločné turné s príznačným názvom SLÍŽE & KAFE Po 100 rokoch Tour 2024, keďže mohlo prísť už aj oveľa skôr.

Okrem toho, že obe kapely sa jednoznačne zhodli, že toto je tá najlepšia kombinácia spojenia v rámci ich hudobných žánrov ich navyše spája aj silné kamarátske puto a preto konečne „po sto rokoch“ dozrel čas vyraziť aj spoločne na cesty.

Spojenie Horkýže Slíže a Iné Kafe zaručuje garanciu nezabudnuteľného zážitku v podobe energických koncertov a zábavy v trvaní spolu 150 minút a sľubuje koncertnú udalosť tej najvyššej možnej kvality.

Horkýže Slíže

Sú jednou z najúspešnejších kapiel v Čechách a na Slovensku, od svojho vzniku majú na svojom konte 12 radových albumov, 1 Živák, 2 DVD, niekoľko výberoviek, 2 LP platne, mnoho úspešných singlov a videoklipov a desiatky miliónov videní na Youtube.

Horkýže Slíže 

Horkýže Slíže

Horkýže Slíže je slovenská punk rocková hudobná skupina, ktorá vznikla 4. novembra 1992 v Nitre. Na začiatku kariéry hrali prevažne hard rock, neskôr komedy rock, ktorý býva tiež označovaný ako naivný punk.

Dnes je skupina zameraná výlučne len na punk rock. Patrí k legendám Československej scény nielen rockovej, ale aj všeobecnej. Skupina Horkýže Slíže dvakrát získala platinovú platňu.

Mnoho albumov je zlatých, platinových a aj dvojplatinových. O popularite kapely svedčia aj popredné umiestnenia v anketách Slovenský a Český Zlatý Slávik alebo Aurel, ale hlavne vypredané a nadupané koncerty.

 

Iné Kafe

Je slovenská pop punková hudobná skupina založená v roku 1995 v Bratislave. Kapela začínala ako mnoho iných bratislavských kapiel v jednej z betónových garáží na Prístavnej ulici v Bratislave. Najväčší úspech dosiahla skupina roku 2000 – 2003 albumami Čumil, Je tu niekto?, Príbeh či Bez udania dôvodu

Od svojho vzniku vydali 15 hudobných nosičov (7 radových albumov, v prvopočiatkoch ešte 2 demo albumy, ktoré neskôr vyšli ako 1 oficiálny album, 2 výberové best of albumy, 1 cover album, 1 DVD a 1 DVD/CD) v niekoľko stotisícových nákladoch.

Iné Kafe 

Iné Kafe

Predaj albumov presiahol 100 tisíc kusov. V roku 2006 došlo k vynútenej prestávke v činnosti, pretože frontman a spevák Vratko Rohoň sa rozhodol pre kariéru v letectve. Napriek tomu skupina venovala svojím fanúšikom ešte dva „rozlúčkové“ koncerty, 22. augusta 2008 v Mlynskej Doline v Bratislave a 31. januára 2009 v Prahe, z ktorého zároveň pochádza jediný záznam živého koncertu na DVD do tej doby.

Skupina bola naďalej stále populárna a 11. januára 2010 na tlak fanúšikov oznámila comeback. Odvtedy funguje až do súčasnosti, vydala niekoľko albumov a odohrala stovky koncertov. Do éteru vypustili takmer 40 singlov, ku ktorým v drvivej väčšine natočili aj videoklipy. Ich chytľavé pesničky si spievajú už dve generácie ľudí a dlhodobo patria k headlinerom akýchkoľvek podujatí.

Program banskobystrického koncertu:

17:00 – open door

18:30 – 19:00 Zoči Voči (30 minút)

19:15 – 20:30 Iné Kafe (75 minút)

20:45 – 22:00 Horkýže Slíže (75 minút)

Vstupenky a info nájdete na: www.predpredaj.skwww.orkyzeslize.sk a www.inekafe.sk

Zdroj: (tom) a organizátor, Foto: ilustračné