Karenina na doskách SOS Banská Bystrica

KULTÚRA
0 /

Stredoslovenské osvetové stredisko v Banskej Bystrici Vás pozýva na ďalšie z predstavení cyklu „Divadelný štvrtok“ s hrou PLAY KARENINA vo štvrtok 9. mája 2019 o 18:00 hod. v komornej sále SOS, Dolná 35.

Play Karenina

Kto by nepoznal slávny príbeh Leva Nikolajeviča Tolstého o vášni, nevere, spoločenských konvenciách a dôsledkoch, ktoré tragicky zasiahnu hlavnú hrdinku Annu? Príbeh, ktorý je stále v zornom poli divadelníkov či filmárov, ktorí siahajú po ňom.

„A naviac aj banskobystrickí diváci poznajú dve divadlá, ktoré sa do tohto projektu spojili a spoločne sa budú uchádzať o Vašu priazeň,“

hovorí Mgr. art. Maroš Krajčovič, režisér a odborný pracovník SOS pre divadlo, ktorý v tejto inscenácii stvárňuje postavu Karenina, manžela Anny Kareninovej.

Inscenácia vznikla po dramaturgicko-režijnej úprave známeho slovenského režiséra Petra Luptovského a na viacerých medzinárodných festivaloch získala niekoľko ocenení.

Po kabarete „Manželská poradňa“ prichádzajú členovia Celkom malého divadla do Banskej Bystrice opäť a tešia sa na Vašu návštevu.

Osoby a obsadenie

Anna Karenina – Ria Mészarošová
Karenin, jej manžel – Maroš Krajčovič
Vronský – jej milenec – Petr Mészaroš
Sluha – Albín Štroffek
Dramatizácia a réžia: Peter Luptovský

 

Zdroj: (dem), Foto: Gabriel Kosmály ml. a SOS BB