Ján Nosko: Stavebné práce na zimnom štadióne napredujú, v decembri spustíme domáce zápasy

SPRÁVY
2 /

Najrozsiahlejšia rekonštrukcia zimného štadióna vo svojej histórii sa začala v decembri minulého roka odovzdaním staveniska vysúťaženému zhotoviteľovi INGSTEEL s.r.o.. Dnes sú stavebné práce ukončené na 80 percent a banskobystrickí „barani“ sa už pripravujú na odohratie svojho prvého zápasu na domácom ľade.

Práce sa v súčasnosti zameriavajú na finalizáciu zateplenia fasád, montáže obkladov a dlažieb, schodísk i zábradlí na novej západnej tribúne. Začiatkom novembra je plánované osádzanie mantinelov, a po jeho dokončení sa  začne aj s mrazením ľadovej plochy.

Do 30. novembra by mali byť všetky zazmluvnené práce na západnej tribúne ukončené, s výnimkou reštaurácie a bufetov, ktoré si nájomca týchto prevádzok dokončuje vo vlastnej réžii.

 „Verím, že termíny sa podarí dodržať a 5. decembra budú môcť Barani odohrať na štadióne svoj prvý domáci zápas. Po dokončení stavebných prác na západnej tribúne nás ešte čaká náročný proces jej kolaudácie. Ak by sa tento administratívny postup neúmerne predlžoval, naším zámerom je v takom prípade sprístupniť divákom severnú a južnú tribúnu. Všetko bude závisieť aj od vtedy aktuálne platných protiepidemických opatrení. Som presvedčený, že ešte chvíľu všetci vydržíme, a následne budeme môcť štadión naplniť do posledného miesta,“

hovorí banskobystrický primátor Ján Nosko.

Zľava Ivan Bezák (INGSTEEL), Dušan Argaláš (MBB) a Ján Nosko (Mesto BB)

Zľava Ivan Bezák (INGSTEEL), Dušan Argaláš (MBB) a Ján Nosko (Mesto BB)

V súčasnosti finišujú aj projektové práce na oprave spevnených plôch, oplotenia a revitalizácie okolia celého zimného štadióna. Predpokladá sa, že v zimných mesiacoch by sa malo uskutočniť verejné obstarávanie na zhotoviteľa, aby v jarných mesiacoch, hneď ako to počasie dovolí, sa mohlo začať s realizáciou.

Aktuálne sme aj pred spustením verejnej súťaže na modernizáciu technickej infraštruktúry – nové osvetlenie, ozvučenie oboch hál, turniketové systémy s predprípravou na detekciu tváre, časomiery a 35 LCD obrazoviek, ktoré budú umiestnené v útrobách štadióna,  ako aj na multimediálnu kocku zavesenú nad hracou plochou haly A, ktorá by svojím vzhľadom a veľkosťou mala byť jedinečnou na Slovensku,“

dopĺňa Dušan Argaláš, riaditeľ MBB, a. s.

Po skončení rekonštrukcie západnej tribúny bude zhotoviteľ pokračovať v dokončovacích prácach a finalizácii interiérového vzhľadu východnej tribúny (pôvodná VIP zóna) a ostatných, rekonštrukciou nedotknutých, priestorov.

Do začiatku decembra, kedy by mala byť k dispozícii hokejistom aj hala A, odohrajú „barani“ všetky zápasy Tipos Extraligy na klziskách svojich súperov. Potom si bystrickí fanúšikovia vychutnajú našich v šnúre domácich zápasov. Zatiaľ sú hokejisti HC´05 Banská Bystrica v tabuľke po 9 zápasoch s 13 bodmi na 7. mieste. Najbližšie hrajú v piatok 22. októbra o 17:00 hod. v Liptovskom Mikuláši.

 

Zdroj: Zdenka Marhefková a (tom), Foto: mesto BB a ilustračné